Branża IT: na czym skupić się pisząc swoje CV?

Hosting-Your-PBN-Sites-Like-An-Assassin-How-To-Never-Get-Detected

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do wejścia na rynek pracy po raz pierwszy, czy też pracowałeś już przez większość swojego życia, jest to dobry moment, aby rozpocząć karierę jako profesjonalista IT. Rynek technologii rośnie od kilku dekad i nie ma oznak spowolnienia przy tak dużym wzroście i tak dużym zapotrzebowaniu na nowe gadżety, aplikacje i oprogramowanie.

Jedna z najtrudniejszych części ubiegania się o pracę zaczyna się wtedy, gdy naprawdę nie wiesz od czego zacząć. Jeśli znajdziesz się na tej pozycji, najlepszym dostępnym zasobem jest ten, który może oferować nie tylko informacje, które pomogą Ci na każdym kroku, ale także wskazówki od profesjonalistów już pracujących i zatrudniających pracowników w dziedzinie techniki. To jest ten zasób!

CV

Przed aktualizacją życiorysu ważne jest, aby wiedzieć, co firma preferuje. Największą różnicą między różnymi firmami IT jest fakt, że niektóre firmy życzą sobie CV ograniczone do jednej strony, podczas gdy inne chcą dwie strony, najwyżej trzy. Zauważmy, że CV jest znacznie bardziej przydatne – pozwala rozszerzyć kwalifikacje, można tam przedstawić wiele informacji na temat a edukacji, napisać o doświadczeniu, badaniach, publikacjach i nagrodach.

Dobre pierwsze wrażenie

Twoje CV wpływa na pierwsze wrażenie potencjalnego pracodawcy o Tobie, więc poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że Twoje CV wyświetla kompletny i pozytywny obraz tego, kim jesteś. Przed wysłaniem CV spójrz na to raz jeszcze, aby upewnić się, że jest profesjonalne i nie ma literówek i jest wyraźnie napisane.

Znajdź bilans

Jedną z najtrudniejszych części napisania CV jest znalezienie równowagi pomiędzy chwaleniem się a znalezieniem równowagi, jak wiele z twoich doświadczeń będzie pasowało do stanowiska, na które się ubiegasz. Chcesz mieć pewność, że wszystko, co zawiera się w życiorysie, jest poprawne i jest wspierane przez odniesienie lub ilustruje Twoją własną wiedzę lub wyróżnienia np. instalacja serwera VPS jest pomocną dziedziną, jeśli w tą nisze idziesz, ale jeśli starasz się o stanowisko grafika to już niekoniecznie musisz o tym pisać.

Dopasuj swoje CV dla każdego stanowiska

Chociaż łatwo można wysłać kopię swojego życiorysu do każdej pracy, o którą się ubiegasz, nie rób tego. Tak jak w przypadku każdego zadania, dopasuj swoje CV do konkretnej roli. Wykonaj jak najwięcej badań o firmie i sprawdź, czy można dowiedzieć się, jakiego oprogramowanie używają. Pamiętaj, aby zachować CV w znacznej mierze, zaznaczając konkretne fragmenty oprogramowania co do badań specyfikacji pracy. Nie zapomnij pokazać swojej pasji – IT jest istotną częścią praktycznie każdego dnia biznesowego, ale firmy chcą ludzi z prawdziwym zainteresowaniem w tej dziedzinie, a także z szerokim zakresem umiejętności do wykonywania tej pracy. Dodaj też do życiorysu odpowiednie słowa kluczowe i trzymaj się odpowiednich informacji. Potencjalni pracodawcy są zainteresowani doświadczeniem, które dotyczyły danego zadania, o które się ubiegasz. Upewnij się, że te umiejętności i kwalifikacje wyróżniają się powyżej tych, które nie mają nic wspólnego z stanowiskiem.

Może zainteresuje Cię także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>