Jak pogodzić zdrowy styl życia z pracą za biurkiem?

OXYMORON-Desk-Anna-Lotova-1

Osiem godzin spędzonych na krześle przed komputerem, pięć dni w tygodniu, może mieć wielki wpływ na twoje ciało. Od zmęczenia wzroku i syndromu napięcia szyi po gromadzenie dodatkowych kalorii i jeszcze wielu innych konsekwencji dla zdrowia. Jeśli czujesz, że to i Ciebie dotyczy koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci bardziej zadbać o zdrowie i kondycję w pracy za biurkiem.

#1 Nie podjadaj!

Przekąski, które Twoi współpracownicy kusząco umieszczają na biurku, mogą dodać kilkaset kalorii do Twojej codziennej diety, jeśli nie jesteś ostrożny i mogą zostawić Cię z niechcianymi kilogramami, jeśli będziesz się nimi raczyć dzień po dniu.

Zamiast ulegać zachętą i się częstować – zrób sobie przerwę, zaczerpnij świeżego powietrza i odpuść sobie ten kolejny cukierek albo, jeśli naprawdę jesteś głodny, trzymaj na swoim biurku owoce, takie jak czereśnie czy winogrona.

Trzech na pięciu Polaków ma nadwagę, co oznacza, że  w Twoim biurze prawdopodobnie jest więcej niż jedna osoba, która jest na diecie (albo przynajmniej powinna być). W większości biur są ludzie, którzy próbują schudnąć, więc dogadaj się z tymi ludźmi i dbajcie o to, by w waszym biurze były raczej miski z owocami zamiast cukierków.

#2 Pij więcej wody!

Picie wystarczającej ilości wody – od 8 do 10 szklanek dziennie – może pomóc w utrzymaniu nawodnienia. Wiele pokarmów jest również dobrym źródłem wody. Owoce takie jak pomarańcze, grejpfruty, winogrona, arbuzy i jabłka mogą pomóc zachować zdrowie i nawodnienie.
Cisza o godzinie trzeciej, którą wielu ludzi odczuwa w pracy, może być spowodowana odwodnieniem, więc pij dużo wody. Aby się tego trzymać przynieś butelkę wody do pracy i spróbuj ją dokończyć do lunchu, a następnie napełnij ją ponownie i dokończ do 15.00.

#3 Dbaj o swoją formę!

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić w ciągu dnia, aby zachować zdrowie i formę, są regularne ćwiczenie. Nie chodzi o to, by od razu wykupić cały sklep sportowy ale już samo chodzenie podczas lunchu to świetny pomysł. Nie tylko spalasz kalorie, ale też się odstresowujesz i się odświeżasz.

Dobrze jest też znaleźć kompana do chodzenia, na którym możesz polegać przy swoim codziennym spacerze – kogoś, kto Cię przeciągnie, nawet jeśli twierdzisz, że jesteś zbyt zajęty. Jeśli naprawdę nie możesz wyjść w czasie lunchu, zaparkuj dalej niż zwykle, zafunduj sobie krótki spacer do pracy rano i wieczorem, lub wyrób w sobie zwyczaj chodzenia po schodach zamiast windy.

#4 Jedz zdrowiej!

Jedzenie zdrowego obiadu jest ważną częścią zrównoważonej diety. Ale jedzenie rozsądnych porcji jest ważną częścią Twojego zdrowia. Zjedz zdrowy obiad w pracy, ale także ćwicz kontrolowanie porcji, żeby nie spożywać zbyt wielu kalorii, a potem siedzieć na krześle przez całe popołudnie. Często nie chodzi o to, że jesz niezdrowe jedzenie, tylko o to, że jesz za dużo.

Na przykład – pizza nie jest z natury zła, po prostu czasem ktoś zje trzy lub cztery kawałki za dużo i właśnie na tym polega problem. Zamiast tego podziel się dużym kawałkiem pizzy ze współpracownikiem, a następnie zjedz sałatę z warzywami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>