Jakiego języka warto się uczyć aby lepiej zarabiać?

2013-07-12-endangered-languages

Języki obce, a praca

Na dzisiejszym rynku pracy można spotkać się z wieloma wymogami, które należy spełnić, aby dostać wymarzoną pracę. Jednym z takich oczekiwań jest znajomość języków obcych. Język angielski jest traktowany jako język uniwersalny, który powinien znać każdy potencjalny pracownik. Patrząc na dynamiczny rozwój rynku pracy, pracodawcy szczególnie chętnie szukają pracowników ze znajomością innych, czasem bardziej egzotycznych języków obcych.

Języki w cenie

Obiektem zainteresowań kulturą i językiem stały się kraje azjatyckie. Powodem tego stanu rzeczy jest nie tylko egzotyka kultury Dalekiego Wschodu, ale również względy finansowe- dzięki stałemu rozwojowi gospodarki azjatyckiej, przedsiębiorstwa z Chin i Japonii stanowią atrakcyjne miejsca pracy dla młodych pracowników. To dzięki temu studia obejmujące kulturę tych krajów zyskują na znaczeniu. Absolwenci mają świadomość, że znając język chociażby japoński czy chiński oraz angielski mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, rzędu około pięciu tysięcy złotych i więcej, w zależności od zajmowanego stanowiska.

Moda na Skandynawię

Od kilku lat można zaobserwować trend na naukę języków skandynawskich- norweskiego, duńskiego i szwedzkiego. W przeciwieństwie do krajów azjatyckich, kraje skandynawskie posiadają więcej ofert pracy dla Polaków, dlatego też na jedno miejsce na studiach dotyczących krajów skandynawskich przypada aż trzydziestu chętnych. Najwięcej miejsc pracy w krajach skandynawskich Polacy zyskali w branżach: przemysłowej, logistycznej, gastronomicznej, medycznej, transportowej czy IT, a liczbę Polaków pracujących za Morzem Bałtyckim można liczyć w tysiącach.

Rosyjski wraca do łask

Także rynek rosyjski wraca do czołówki najczęściej wykorzystywanych na rynku pracy. Najwięcej tego prądu można zaobserwować we wschodniej części Polski, gdzie wielu Polaków nawiązało już współpracę z rynkiem rosyjskim. Specjaliści znający język rosyjski mogą liczyć na zarobki rzędu czterech tysięcy złotych.

Jak wybrać język obcy

Na ostateczny wybór języka obcego, którego będziemy się uczyć ma też wpływ możliwość wykorzystanie go już na etapie nauki, na przykład podczas wymiany studenckiej. Dzięki temu nie tracą na popularności języki takie jak hiszpański czy francuski. Państwa posługujące się tymi językami są najczęstszymi kierunkami studenckich wymian, a znajomość tych języków gwarantuje zarobki rzędu czterech tysięcy złotych.

Co dają języki obce

Nieustannie od lat największą popularnością cieszy się język angielski. Jest to język uniwersalny, za pomocą którego najłatwiej się porozumieć, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Naukę języków obcych zazwyczaj podejmują osoby młode, często studiujące, choć nie jest to regułą. Osoby starsze wiekiem, ale też o bogatszym doświadczeniu zawodowym coraz częściej podejmują się nauki obcych języków. Jest to spowodowane ciągle zmieniającym się rynkiem pracy i koniecznością zdobywania nowych umiejętności, aby sprostać wymaganiom pracodawców. Warto pomyśleć też o aspekcie finansowym- znajomość języków obcych znacznie winduje nasze zarobki w górę.

Raport przygotowany wspólnie z serwisem angielski.slowka.pl – nauka angielskiego online

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>