Kupujemy sejf do firmy – o co zapytać sprzedawcę?

brown-safe2.top

Kupno sejfu to poważna inwestycja, dlatego warto dobrze przeanalizować dostępną na rynku ofertę sejfów. Każdy sejf powinien być bowiem przede wszystkim odporny na włamanie i zniszczenie. To, co wkładamy do sejfu, jest najczęściej bardzo cenne i musi być chronione przed niepowołanymi oczami i rękami.

Przed zakupem sejfu do firmy warto najpierw ustalić, w którym miejscu zostanie on ustawiony. Dobrym rozwiązaniem jest wmontowanie sejfu w ścianę. Jednak ta opcja możliwa jest do zrealizowania jedynie wtedy, gdy siedziba firmy dopiero powstaje lub jest w generalnym remoncie. Gdy wszystkie pomieszczenia reprezentacyjne są już wykończone, raczej trudno przeprowadzać remont tylko po to, by znaleźć miejsce w ścianie na sejf. Dobrym rozwiązaniem jest również schowanie sejfu w innych meblach, między innymi w szafach. Bez względu na to, w jakim miejscu sejf zostanie zainstalowany, powinno być to odosobnione pomieszczenie, do którego nie mają wstępu osoby niepowołane.

Dostosuj sejf do tego, co w nim będziesz trzymać

Kupując sejf do firmy warto skorzystać z doradztwa profesjonalnego sprzedawcy. Wystarczy opowiedzieć mu o swoich potrzebach, a on odpowiednio dobierze konkretny model czy pojemność sejfu. Producenci sejfów i szaf pancernych oferują bowiem szeroki wybór produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Można więc wybrać sejf w zależności od tego, co będzie w nim przechowywane. Są więc nie tylko sejfy na dokumenty, ale również takie, w których można przechowywać przenośne komputery. Oddzielną grupą produktów są również sejfy przeznaczone do przechowywania broni.

Solidny i niezawodny zamek

Każdy sejf, przeznaczony do przechowywania dokumentów czy innych ważnych przedmiotów, powinien mieć odpowiednią klasę odporności na włamanie. Musi być wykonany z trwałych i solidnych materiałów, a także być w pełni szczelny, odporny na zalanie czy na działanie ognia. Przed zakupem warto również przyjrzeć się zamkowi. Musi on być wygodny, funkcjonalny i prosty w użytkowaniu. Do wyboru są różnego rodzaju zamki – od standardowych zamków zamykanych na kluczyk, przez zamki na specjalny kod aż po nowoczesne zamki elektroniczne, które można otwierać zarówno na pin, jak i na odcisk palca.

Warto sprawdzić atesty i certyfikaty

Przed zakupem sejfu warto upewnić się, czy posiada on wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a także czy producent udziela długiej gwarancji na swoje produkty. Chodzi bowiem o to, aby podczas użytkowania sejfu zawsze można było liczyć na usługi profesjonalnego serwisanta. Użytkowanie sejfu powinno być absolutnie bezproblemowe, a przechowywane w nim pieniądze, dokumenty czy przedmioty całkowicie bezpieczne, a jednocześnie łatwo dostępne dla posiadacza sejfu. Szeroką ofertę solidnych sejfów można znaleźć na stronie https://sejfnet.pl/ (zobacz również szafy pancerne). Duży wybór produktów i konkurencyjne ceny to gwarancja, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>