Migrena a praca – w jakich sytuacjach przysługuje ci L4?

headache-man-senior-002

Ból głowy jest nieprzyjemnym schorzeniem, na które skarży się coraz większa liczba osób. Jednak oprócz samego bólu głowy istnieje cięższa wersja dolegliwości, jaką jest migrena. Przez niektórych znana z cudzych opowieści, przez część osób znana z własnego doświadczenia. Jak rozpoznać bóle migrenowe i przede wszystkim, na co możemy liczyć ze strony lekarza?

Typowe objawy migreny

Migrena, podobnie jak ból głowy, pojawia się dość niespodziewanie, jednak jest dużo mocniejszy i trudniejszy do zniesienia. Sam ból posiada nieco inny charakter, bardziej pulsujący, pojawiający się często z jednej strony głowy, w jednym jej miejscu. Przyczyny migreny są różne, tak samo jak różne są metody leczenia tej przypadłości.

Pomoc lekarza w bólach migrenowych

Migreny mają charakter tak niespodziewany, że często nazywany jest atakiem, który trwa nawet dwa, trzy dni. Jest to choroba, która niestety niekorzystnie wpływa na nasze obowiązki, dlatego też osoby zmagające się z migreną często korzystają z pomocy lekarskiej. Chodzi nie tylko o przepisanie leków przeciwbólowych, które pomogą przetrwać największe ataki bólu, ale również niezbędną dokumentację, a dokładnie zwolnienie lekarskie z czasu nieobecności w pracy w czasie ataku bólu. Jak to wygląda w praktyce? Zaczynając leczenie migreny najczęściej udajemy się do internisty, który oprócz diagnostyki i leczenia może skierować nas do neurologa. Osoby cierpiące na migrenę często proszą o zwolnienia lekarskie, które służą im do przedłożenia w pracy w czasie nieobecności spowodowane przez bólowe ataki. Jak to wygląda w praktyce? Czy lekarze chętnie i na jak długo wypisują stosowną dokumentację? Jak wynika z wypowiedzi osób cierpiących na migrenę, nie mają one większych problemów z uzyskaniem zwolnienia lekarskiego. Znana jest specyfika tej choroby, nagłość występowania ataków i jej długotrwałość oraz częstotliwość występowania. Dlatego też zdarza się tak, że osoby chore na migrenę korzystają ze wspomnianego dokumentu minimum raz w miesiącu.

Zaświadczenie lekarskie w pracy

Specyfika schorzenia, jakim jest migrena sprawia, że kilka dni w miesiącu jesteśmy dosłownie wyjęci z życia. Ból głowy sięga takiego nasilenia, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Rodzi to nie tylko problemy natury zdrowotnej, ale również obawy odnośnie pracy. Wiadomym jest, choć korzystanie ze zwolnienia lekarskiego jest prawem każdego pracownika, jednak długość czasu, jaki na nim spędzamy dokładnie określa kodeks pracy. Na szczęście dni wolne od pracy związane ze schorzeniem, jakim jest migrena nie należą do większości, dlatego też pracownik nie ma realnych podstaw do troski o swoje miejsce pracy. Jednak wiedząc o swojej przypadłości, warto powiadomić o niej swojego przełożonego. Pozwoli to uniknąć wielu nieporozumień w pracy.

Jak radzić sobie z migreną

Migrena jest chorobą przewlekłą i nie ma dokładnego leku, jaki może raz na zawsze usunąć spontaniczne ataki bólowe z naszego życia. Na rynku znajduje się jednak dość dużo pozytywnych „wspomagaczy”, które złagodzą nieprzyjemne odczucia związane z migreną.

W artykule wykorzystano materiały pochodze ze strony drstyczen.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Bunny pisze:

    A czy to prawda, że krzywe uzębienie również może być przyczyną migren? Mam problemy z dziąsłami i również mam bóle głowy. Czy taki aparat jak tutaj http://www.dentestetica.pl/ortodoncja-invisalign/aparat-w-kazdym-wieku by mi pomógł? Ktoś wie coś na temat tych zależności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>