Nieoficjalna wizytówka biura: toaleta. Jak zadbać o jej czystość?

commercial-bathroom-fixtures-part-20-images-for-u003e-office-office-bathroom-office-toilet-l-25ffa342796a65d0

Pomyśl o ostatniej wizycie w publicznej łazience. Być może było to w restauracji albo (co gorsza) w toalecie na stacji benzynowej przy drodze szybkiego ruchu. Faktem jest, że łazienki są świetną bazą informacji – to właśnie tam można zobaczyć, jak bardzo firma dba o obsługę klienta. Po drugiej stronie medalu – zaniedbana, mokra i śmierdząca łazienka zmienia całą opinię o firmie. Możesz nawet nie mieć ochoty już nigdy zajrzeć do tego miejsca, tylko dlatego, że jego łazienka zapewniła ci tak niemiłe doświadczenia.

Nie chcesz, aby odwiedzający twoje biuro, klienci i pracownicy czuli się w ten sposób w toalecie Twojego biura, prawda? Nie wspominając o tym, że obrzydliwa łazienka jest pełna zarazków i prawdopodobnie tym samym niesie kilku naruszeń kodeksu zdrowia (które mogą kosztować twoją firmę majątek).

Jak zachować świeżość i przyjazność łazienki dla odwiedzających? Przyjrzyjmy się niektórym wskazówkom.

Przede wszystkim, pamiętaj, aby oczyścić każdą z poniższych części łazienki, aby wyglądała ona reprezentacyjnie i profesjonalnie.

WC

To niewdzięczna praca, ale ktoś musi to zrobić. Ponieważ toalety są ulubionymi miejscami dla bakterii i zarazków, zawsze należy nosić rękawice podczas czyszczenia. Spryskaj miskę sedesową roztworem dezynfekującym i pozostaw go tam przez 10 minut. Szoruj miskę szczoteczką do WC i spłucz. Zalecane jest też rozpylić roztwór dezynfekujący na całej muszli klozetowej i wytrzeć. Najlepiej środki do czyszczenia łazienki trzymać gdzieś blisko w razie potrzeby, w czym pomogą Ci meble łazienkowe Cersanit (zobacz tutaj https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5).

Umywalka

Spraw, aby każda umywalka była czysta i zachęcająca. Zrobisz to za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki, wystarczy wytrzeć miskę detergentem i ciepłą wodą. Użyj czystej wody, aby spłukać mydliny i brud. Nie zapomnij wyszorować odpływu i krawędzi wokół zlewu. Jeśli posiadasz umywalki z szafką o szafkach oczywiście również nie zapominaj.

Krany

Aby usunąć odciski palców i plamy z kranów, użyj roztworu (pół octu i pół wody) i wyczyść wilgotną ściereczką.

Uchwyty i klamki

Wytrzyj wszelkie uchwyty w łazience chusteczkami dezynfekującymi, aby wyeliminować zarazki. Jeśli masz w toalecie meble Antado bądź inne – nie zapomnij o klamkach do szafek i szuflad.

Lustro

Pozostawione bez opieki lustra mogą nie odbijać uśmiechniętej twarzy klienta, ale raczej jego przerażenie, gdy widzi te wszystkie plamy, kurz i odciski palców. Na szczęście, po kilku psikach płynu do czyszczenia szkła i po porządnym ścieraniu, lusterka będą miały nieskazitelne wykończenie.

Podłoga i meble

Po wykonaniu powyższych zadań jesteś gotowy na wykończenie: podłogi i meble łazienkowe Deftrans. Dokładnie przemyj wszystkie te powierzchnie, aby usunąć brud, włosy i inne zanieczyszczenia. Przetrzyj podłogę roztworem, zwracając szczególną uwagę na narożniki, wokół toalet i pod zlewozmywakami.

Aby regularnie dbać o to, aby łazienka wyglądała tak dobrze, jak po wykonaniu powyższych czynności należy zaplanować harmonogram porządków i trzymać się tego. To wcale nie jest trudne – powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>