Noclegi dla pracowników w delegacji – jaka jest różnica między hostelem a hotelem?

58329394

Różnica pomiędzy hostelem a hotelem jest istotna. W obu tych miejscach można wykupić nocleg, jednak różnią się one nie tylko jakością warunków zakwaterowania, ale również adekwatną do nich ceną.

Cena

Noclegi w hotelu i hostelu różnią się od siebie przede wszystkim ceną. Hostele są znacznie tańsze, dlatego też nadają się często do jednorazowego przenocowania w danym mieście, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście ceny hoteli również są zróżnicowane, jednak zawsze droższe, niż cena noclegu w hostelu. Dlatego też hostele są zazwyczaj adresowane do osób młodych, które nie dysponują dużym budżetem, a hotele już bardziej dla osób posiadających stałe dochody.

Standard

dopilar.pl/recenzje/lek-desnoranHostele charakteryzuje znacznie niższy standard. Często łazienka nie jest w pokoju, ściany są niedomalowane, a łóżka niezbyt wygodne. W przypadku hoteli, właściciele dbają o jak najlepszy standard, aby klient mógł być ostatecznie zadowolony. Dlatego też, często jeżeli jedzie się na wakacje, to wykupuje się raczej miejsce w hotelu, a hostel wybierany jest raczej, kiedy nie ma się zamiaru zostać w mieście na dłużej. Oczywiście zarówno hostelom, jak i hotelom są przyznawane gwiazdki, które mają świadczyć o ich jakości w stosunku do pozostałych miejsc tego samego typu. Z reguły jednak jest tak, że hotel z jedną gwiazdką posiada lepsze wyposażenie i standard, niż hostel z trzema.

Wielkość i liczba miejsc w pokoju

Hotele zazwyczaj są większe, niż hostele i posiadają ponad 10 pokoi. Hostele są zazwyczaj mniejsze, posiadają do 10 pokoi i często wynajmowane są pokoje kilkuosobowe. W hotelach raczej są pokoje prywatne- jedno, dwu lub trzy-osobowe z dostępem do łazienki w nim. W hostelach często jest tak, że na jeden pokój przypada nawet pięć osób a łazienka znajduje się poza pokojem i jest przydzielana na kilka pokoi. Hostel jest dobrym miejscem, kiedy trzeba zapewnić nocleg pracownikom, na jakiś okres czasu.

Usługi dodatkowe

W hotelu zazwyczaj są proponowane dodatkowe usługi, jak wnoszenie bagaży, budzenie, sprzątanie. Ponadto często w hotelu znajduje się również basen i restauracja dla gości. Z kolei w hostelu można jedynie liczyć na automat z kawą i bar z tanim piwem. Można więc powiedzieć, że zakres usług w hotelu jest szerszy, niż w hostelu, co również jest związane z ceną, jakie za te usługi należy zapłacić.

Podsumowując można powiedzieć, że różnica pomiędzy hotelem a hostelem jest istotna. Przede wszystkim różnią się one jakością i ceną oferowanych usług. Jeżeli ktoś oczekuje wynajmu pokojów w wyższym standardzie, to z pewnością powinien zdecydować się na hotel. Jeżeli jednak ktoś ma ograniczony budżet, albo nie ma większych wymagać i nie przeszkadza mu spanie z osobami obcymi w jednym pokoju, to hostel będzie dobrym rozwiązaniem. Poza standardem i ceną oba miejsca różnią się również ilością proponowanych usług dodatkowych. W hotelu można liczyć na to, że walizki zostaną wniesione do pokoju i w ofercie będzie można zamówić również jedzenie. W przypadku hostelu na takie usługi nie ma co niestety liczyć.

Artykuł opracowaliśmy wspólnie z firmą senso24.pl – Prowadzisz swój hostel? Sprawdź ofertę na materace do łóżka piętrowego senso24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>