Od biznesplanu – po marketing, czyli jak wejść w branżę odzieży dziecięcej?

how-to-start-sewing-business

Rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej to ciężka praca. Aby utrzymać się w branży, musisz mieć w sobie pasję do rodzaju biznesu, który zaczynasz. Gdy zaczynasz działalność związaną z modą dziecięcą, musisz nie tylko kochać modę dziecięcą, ale mieć wyczucie mody – by orientować się jakie propozycje odzieżowe są tymi, które z chęcią kupią Twoi klienci. Strona dzieciakowelove.pl jest dobrym miejscem na początek do znalezienia w tym kontekście całej masy inspiracji.

Utwórz biznesplan

Na tym etapie musisz już uwzględnić kwestie takie jak:

• nazwa firmy
• logo
• wizja i perspektywy
• rodzaj działalności
• plan działania
• finansowanie działalności
• lokalizacja firmy.

Nie można też zapomnieć o pieczołowitym zbadaniu innych sprzedawców odzieży dla dzieci w Twojej okolicy oraz w sieci internetowej (bardziej skupiając się na tym, w jaki rynek celujesz). Zwróć szczególną uwagę na ceny jakie proponuje Twoja konkurencja, aby upewnić się, że możesz zaproponować swoim Klientom coś jeszcze bardziej atrakcyjnego. Zdecyduj, ile będziesz musiał na początek sam zainwestować w tę modę dla dzieci, aby osiągnąć zysk. Biznesplan to najlepszy początek, jaki możesz dać każdej nowej firmie, ponieważ pokazuje ona, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz. Znajdź dystrybutorów hurtowych modów dla dzieci. Możesz ich znaleźć online – będzie szybciej i łatwiej.

Pora na finansowanie przedsięwzięcia

Jeśli masz taką potrzebę – złóż wniosek o pożyczkę biznesową w celu sfinansowania swojej firmy. Jeśli możesz sfinansować ją samodzielnie to oczywiście możesz sobie pozwolić na pominięcie tego punktu. Jeśli jednak szukasz dofinansowania – dobrym miejscem na rozpoczęcie jest własny bank w którym posiadasz swoje konto osobisty. To, że już jakiś czas temu zacząłeś z nimi pewnego rodzaju stosunki handlowe może (choć wcale nie musi) ułatwić uzyskanie finansowania dla Twojego nowego biznesu w branży odzieży dziecięcej.

Lokalizacja

Znajdź, kup bądź wynajmij dogodną lokalizację dla swojej firmy. Sklepy detaliczne najlepiej radzą sobie w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Jeszcze lepiej jest zlokalizować sklep tam gdzie znajduje się obok innych sklepów z tej branży. Mowa tutaj o miejscach takich jak:

• sklep z zabawkami,
• meble dla dzieci,
• centrum zabaw.

Oczywiście w przypadku, gdy wybierasz biznes o charakterze online – ten punkt może zostać pominięty.

Księgowość

Na pewno będziesz chciał mieć pewność, że całą księgowość w firmie jest poprawnie skonfigurowana, jak również, że płacisz podatki na czas. Księgowy może pomóc ci uzyskać wszystkie licencje i uiścić wszystkie opłaty, którymi musisz się zająć. Załóż oddzielne konto czekowe dla swojej działalności związanej z odzieżą dziecięcą, aby ułatwić sobie i jemu tę część Twojego biznesu.

Marketing

Wielkie otwarcie to doskonały sposób na pozyskanie nowych klientów. Przyciągające uwagę ogłoszenie w lokalnej gazecie to dobry początek. Umieść kupon w reklamie, która oferuje specjalną ofertę do wykorzystania podczas wielkiego otwarcia. Poproś klientów, aby zostawiali Ci adres e-mail -w zamian za zniżkę w sklepie. Będziesz mógł im co jakiś czas wysyłać informacje o nowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>