Odpowiadasz za aranżację firmowego biura? Nie zapomnij o oświetleniu, które inspiruje do pracy!

Tycoon

Dla wielu z nas biura stają się domem średnio przez 45 godzin tygodniowo, jednak mimo tego znaczenie efektywnego projektu oświetlenia często zdaje się być przeoczone. Nudne i mało inspirujące otoczenie doprowadza koniec końców do pojawienia się niezbyt zainspirowanych i produktywnych pracowników. Postępując zgodnie z poniższymi prostymi wskazówkami, możesz efektywnie i skutecznie oświetlić biuro, a co najważniejsze, stworzyć miejsce, w którym ludzie chętnie usiądą i pracują.

Wiele biur zaprojektowano przy użyciu czysto bezpośredniego światła. Równomierne oświetlenie przestrzeni na płaszczyźnie roboczej, mimo iż jest zgodne z przepisami, może sprawić, że pokój stanie się płaski i pozbawiony życia. Tego typu środowisko nie zapewni najlepszych rezultatów ze strony pracowników. Warto pobawić się tutaj wartowaniem światła – bo to zwykle sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, jaśniejsze i mniej klaustrofobiczne.

Postaw na kontrast

Tak, przepisy określają konkretny poziom intensywności światła – ale nie dla wszystkich obszarów. Przejścia i przestrzenie wspólne wymagają tylko ułamka tej mocy iluminacji. Tworząc kontrast pomiędzy dwoma środowiskami, osiągniesz znacznie bardziej stymulujące i dynamiczne biuro.

Pamiętaj o oszczędności energii

Dziś zrozumiałe jest wysokie zapotrzebowanie na efektywność energetyczną. Najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia tego celu jest inteligentne sterowanie oświetleniem. Najbardziej użytecznymi aplikacjami do oświetlenia biurowego są lampy sterowane tzw. ściemniacze i te, które zaświecają się po wykryciu ruchu. Na przykład, jeśli twoje biuro korzysta z dużej ilości światła dziennego, pomyśl, czy naprawdę muszą się w nim znaleźć lampy wiszące pracujące przez cały czas z wydajnością 100%? Zaprogramowanie ich w odpowiedni sposób spowoduje obniżenie rachunków.

Kiedy po raz ostatni zapomniałeś wyłączyć światło?

Wszyscy zapominamy wyłączyć oświetlenie od czasu do czasu (nawet jeśli to Ty płacisz rachunki). Zainstalowanie czujników pilnujących wyłączenia świateł, jeśli żaden ruch nie zostanie wykryty po upływie określonego czasu, jest jednym ze sposobów na uniknięcie zbyt częstego scenariusza związanego z oświetlonym niepotrzebnie pomieszczeniem przez całą noc, bądź co gorsza – cały weekend.

Niskie odblaski, wysoka wydajność

Efektywność i kontrola oświetlenia powinny być głównymi czynnikami przy rozważaniu odpowiednich opraw. Dzięki niskim wymaganiom zużycia energii i konserwacji, LED jest obecnie popularnym wyborem do oświetlenia biurowego. W połączeniu z wysoce wydajnym, antyodblaskowym pryzmatycznym dyfuzorem, oprawa LED zapewnia doskonałą wydajność i znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji.

I na koniec …

Oświetlenie dodatkowe to prosta sztuczka, ale projektanci często o niej zapominają. Takie oświetlenie uzyskane np. za pomocą lampy stołowej jest bardzo przydatnym narzędziem. Każdy ma indywidualne wymagania, więc dlaczego nie dać pracownikom kontroli nad własnym komfortem oświetlenia włączając w to lampę biurkową? To na pewno przełoży się na efektywność, a dużo nie kosztuje!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>