Praca w zawodzie elektryka – nauka zawodu, zarobki perspektywy

commercial-electrician_1

Zawód elektryka należy do zawodów wykonywanych „usługowo”. Nie znaczy to jednak, że elektryk nie może pracować w jakiejś większej firmie – choć dziś, firmy państwowe już tak nie zatrudniają elektryków, jednak może on pracować w wielkiej firmie państwowej np. ZUS, czy innej, o innym profilu. Najczęściej jednak elektrycy są poszukiwani do pracy w średnich, lub małych firmach elektrycznych, zajmujących się wykonywaniem instalacji elektrycznej na budowach zarówno prywatnych, jak i zleconych przez państwo.

Każdy elektryk – to zawód jak najbardziej przyszłościowy.

Nie jest to wcale zawód, który poprzez powstawanie nowoczesnych technologii, może zaginąć (jak np. zdun, czy kowal). Elektryk zawsze będzie potrzebny, a przynajmniej dopóty, dopóki nowoczesna technologia nie wprowadzi takich instalacji, które nie będą potrzebowały „dzisiejszego” prądu”. No, ale wtedy przecież elektrycy mogą się doszkolić i pracować wciąż w swym zawodzie.

Mogą już nie nazywać się elektrykami, ale wciąż będą zakładać, czy konserwować instalacje dostarczające innej energii, niż dzisiejszy prąd. Oczywiście – to przyszłość. Prawdą jest, że zawód elektryka na dzień dzisiejszy (i najbliższe sto lat) będzie bardzo potrzebny. Warto więc może założyć sobie własne przedsiębiorstwo, gdzie będzie się świadczyć usługi jako np. elektryk 24h Gdynia. W dużych miastach takich jak np. Gdynia, dostępność elektryka przez całą dobę – to często konieczność.

Nauka zawodu, odpowiedzialność i perspektywy

Na najbliższe sto lat, elektryk będzie potrzebny. Dobry elektryk nie musi się obawiać o brak zleceń, ponieważ dopóki człowiek nie wymyśli innego źródła energii (zasilania), elektryk będzie miał pracę, więc i jego perspektywy są jak najbardziej pozytywne. Najważniejsze jest w tym zawodzie, aby wykonywać go z dużą odpowiedzialnością, ponieważ każda fuszerka może ponosić za sobą straty zdrowia, a nawet życia klienta. Poza tym źle wykonana instalacja elektryczna może prowadzić do wielu pożarów, które z kolei mogą ogarnąć nawet pół miasta.

Nie należy zapominać, że np. Gdynia ma nie tylko instalacje elektryczne, ale także i gazowe, a takie połączenia mogą być wyjątkowo wybuchowe, jeśli nie są profesjonalnie wykonane. Dlatego elektryk wykonujący swoją pracę „po łebkach”, choćby miał duże doświadczenie, nigdy nie będzie dobrym fachowcem, a raczej kimś, kto naraża ludzkie życie. Każdy elektryk może dobrze zarobić, jeśli tylko będzie wykonywał swoją pracę rzetelnie i dokładnie. Instalacje elektryczne ulegają awarii, więc i po ich założeniu, elektryk także będzie miał pracę.

Wystarczy tylko zrobić dobrze swoją robotę, aby jednocześnie pokazać klientowi, że jest się odpowiedzialnym. Klient wróci, jeśli będzie zadowolony. Jeśli nie – pójdzie gdzie indziej. Zwyczajne prawo rynku. Nauka zawodu elektryka także nie jest niczym trudnym. Szczególnie, jeśli taki uczeń polubi swoją pracę, może być z niego doskonały elektryk i na dodatek bogaty elektryk. Wszystko zależy od tego, jak przyłoży się do swojej pracy po szkole.

1 Komentarz

  1. Desdemon pisze:

    Elektryka rozwija się bardzo dynamicznie, ponieważ mamy w Polsce prowadzonych dużo inwestycji – chociażby deweloperskich. Dlatego sklepy elektryczne jak https://www.eelektryka.com/ będą przeżywać rozkwit przez cały czas. Dlatego zawód elektryka czy nawet praca w sklepie elektrycznym (internetowym) to na pewno świetlana przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>