Produkcja styropianu – jak bardzo jest opłacalna?

pexels-photo-1267329

Styropian, czyli polistyren spieniony jest produktem powszechnie stosowanym w przemyśle. Czy zatem warto zając się jego produkcją w celach zarobkowych? Sprawdzamy!

Zastosowanie styropianu

Styropian wytwarzany jest z ropy naftowej. Swoją strukturę uzyskuje wskutek spienienia go parą wodną oraz pentanem wraz z innymi dodatkami, które stosowane są w niewielkich stężeniach. Styropian znalazł bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Przede wszystkim wykorzystywany jest w budownictwie jako materiał termoizolacyjny do betonu, pustaków lub tynków. Bywa, że jest wykorzystywany w gastronomii jako materiał opakowaniowy –używa się styropianowych kubków, misek czy talerzy, jak również w przemyśle elektronicznym. Poza tym półprodukty ze styropianu wykorzystywane są także w hand-made i stanowią bazę wytwarzanych dekoracji. W tym przypadku spotkać można m.in. jaja i kule styropianowe.

Jak duże jest zapotrzebowanie na styropian?

Wypełnienie do paczekPatrząc na szerokie zastosowanie styropianu, można śmiało powiedzieć, że jest na niego ogromne zapotrzebowanie. Praktycznie w każdej gałęzi przemysłu można znaleźć dla niego zastosowanie, więc to tylko kwestia czasu, jak zacznie podbijać kolejne segmenty rynku. Na razie najlepiej sobie radzi w budownictwie i z pewnością tutaj jest na niego największe zapotrzebowanie. Każdego roku na terenie naszego kraju powstaje bardzo wiele domów, blokowisk oraz budynków użytków publicznego, a wraz z kolejnymi projektami wzrasta zapotrzebowanie na materiał budulcowy, w tym także styropian. Również w gastronomi jest duże zapotrzebowanie na produkty styropianowe. Szczególnie opakowania styropianie okazały się one praktyczniejsze i wytrzymalsze w porównaniu do innych, więc nic dziwnego, że są tak chętnie wykorzystywane. Nie da się także ukryć, że również rękodzielnicy chętnie wykorzystują półprodukty ze styropianu. Stanowią one dla nich bazę w tworzeniu dekoracji, więc można śmiało powiedzieć, że w znaczący sposób ułatwiają im pracę.

Czy na jego produkcji można zarobić?

Sam proces technologiczny styropianu nie jest drogi, lecz by zacząć na tym zarabiać trzeba sporo zainwestować. Przede wszystkim potrzebna będzie hala z powierzchnią magazynową, w której będzie można składować wyprodukowany styropian. Do samej produkcji niezbędne są też odpowiednie maszyny, których zakup wiąże się z kolejnymi kosztami. Nie można także zapomnieć o materiałach, które posłużą do produkcji oraz pracownikach, których trzeba zatrudnić do pracy. Aby zacząć zarabiać na styropianie, najpierw trzeba wyłożyć sporo pieniędzy na rozkręcenie produkcji. Ze zbytem już nie powinno być takich problemów. Jak widać, styropian ma szerokie zastosowanie i jest pożądanym produktem w wielu segmentach rynku. Wystarczy przygotować odpowiednią ofertę, stworzyć jakościowy produkt i poszukać klientów, a będzie można na nim zarabiać. Potencjalnych klientów można szukać dosłownie wszędzie, bo to tylko kwestia czasu, jak pozostałe segmenty rynku zaczną korzystać z dobrodziejstw styropianu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>