Prowadzisz biznes – czy musisz posiadać konto bankowe?

845_845_bank_account-m

Prowadzenie własnego biznesu to możliwość zarabiania własnych pieniędzy, nieposiadania szefa i pracy w takich warunkach, jakie sobie sami stworzymy. To też jednak konieczność podejmowania wielu decyzji, w tym też finansowych. Czy osoba, która prowadzi własny biznes, musi posiadać konto w banku?Prowadzenie własnego biznesu to możliwość zarabiania własnych pieniędzy, nieposiadania szefa i pracy w takich warunkach, jakie sobie sami stworzymy. To też jednak konieczność podejmowania wielu decyzji, w tym też finansowych.

Czy osoba, która prowadzi własny biznes, musi posiadać konto w banku?

W dzisiejszych czasach posiadanie konta bankowego to spore ułatwienie w każdym biznesie. Dzięki temu łatwiej można księgować wszystkie transakcje, rozliczać się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i urzędem skarbowym, a także przelewać środki kontrahentom czy partnerom biznesowym.

Dawno już minęły te czasy, gdy przedsiębiorcy wszystkie zgromadzone środki trzymali w sejfach czy szafkach w swoich gabinetach. Pieniądze umieszczone na koncie bankowym są po prostu bezpieczniejsze, nie tracą na wartości, a umieszczone w odpowiednich produktach inwestycyjnych mogą też na siebie zarabiać. Żadne nowoczesne przedsiębiorstwo nie jest więc w dzisiejszych czasach funkcjonować bez dobrej bankowości, która zapanuje nad jego finansami.

Kto musi założyć konto firmowe?

Posiadanie konta bankowego to nie tylko wygoda, ale również obowiązek. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy dopiero zakładają własny biznes, muszą założyć także konto firmowe, które będzie służyło do prowadzenia firmowych transakcji. Z tego obowiązku zwolnieni są jedynie właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy – jeśli chcą – mogą w ramach konta osobistego prowadzić także konto firmowe. Konto firmowe umożliwia oddzielenie pieniędzy prywatnych od firmowych, a jednocześnie pozwala doskonale panować nad przepływem gotówki, wydatkami i przychodami. Co więcej, umożliwia również szybki dostęp do produktów pożyczkowych i kredytowych przeznaczonych dla firm.

Jak wybrać dobre konto firmowe?

Zanim wybierzemy konkretne konto firmowe, warto dobrze przyjrzeć się ofercie kont, jakie aktualnie są na rynku. Najlepsze konto firmowe na firmowybank.pl to możliwość zapoznania się z aktualną ofertą wielu banków, dzięki czemu w jednym miejscu i bez straty czasu da się wybrać takie konto, które będzie odpowiadało wszystkim potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorcy. Wybierając konto firmowe warto zwracać uwagę przede wszystkim na opłaty związane z jego prowadzeniem.

Ale nie jest to jeden wyznacznik. Zdarzają się konta, które można założyć za darmo i ich miesięczne prowadzenie nic nie kosztuje, może się natomiast okazać, że drogie są poszczególne transakcje czy wykonywanie przelewów. Tymczasem banki, które każą sobie płacić co miesiąc za obsługę konta, często umożliwiają wykonywanie darmowych przelewów. Przy wyborze konta warto również sprawdzić, jak wyglądają kwestie płatności do ZUS i US, a także jak długo idą przelewy zagraniczne. Warto również wybrać konto w takim banku, które ma bardzo dobrze rozwiniętą bankowość elektroniczną i większość formalności można załatwiać online, bez konieczności odwiedzania siedziby banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>