Roznoszenie ulotek – gdzie dystrybuować we Wrocławiu?

leaflet-distribution

Dobór odpowiedniej lokacji to jeden z najważniejszych czynników, jeżeli chodzi o planowanie kampanii marketingowej z wykorzystaniem ulotek. Od tego kroku w głównej mierze zależy skuteczność tych działań, dlatego nie należy go ignorować. Tym bardziej w tak dużym mieście, jak Wrocław, roznoszenie ulotek musi zostać gruntowanie zaplanowane. Podajemy jak w skuteczny sposób tego dokonać i sprawić, że nasza kampania odniesie sukces.

Dobra lokacja oraz ciekawa forma

Oczywiste jest, że wiele zależy od tego, jak nasza reklama się prezentuje wizualnie, jednak nawet najlepszy design na nic się zda, jeżeli lokalizacja nie będzie odpowiadała produktowi. Z tego też powodu taktycznym posunięciem jest kolportaż ulotek w pobliżu oferowanego produktu lub usługi. Możemy sobie wyobrazić, jak nieskuteczne będzie reklamowanie artykułów budowlanych na wystawie kamieni szlachetnych lub odzieży zimowej na plaży. Nie należy lekceważyć także łatwego dostępu do reklamowanych produktów. Jeżeli potencjalny klient ma możliwość przetestowania zawartości ulotki, to szanse na uzyskanie jego zainteresowania bardzo wzrastają.

Należy także wskazać, że skuteczność takiej reklamy maleje wraz z nadmiernym obszarem jej stosowania. Z tego też powodu roznoszenie ulotek jest głównie stosowane w zasięgu regionalnym.  Wszystko wynika ze wspomnianej wcześniej możliwości sprawdzenia danej usługi lub towaru. Mogłoby się wydawać, że w erze zakupów przez internet, jest to nieistotny detal, jednak świadomość dostępności i okazji do osobistego wyrobienia opinii na temat danych dóbr, jest bardzo silnym czynnikiem psychologicznym, który bardzo często jest wykorzystywany przez reklamy. Nie inaczej jest w przypadku roznoszenia ulotek.

Ważnym czynnikiem jest także najbardziej podstawowa sprawa, jaką jest forma ulotki. Zadbanie o jej atrakcyjny wygląd jest konieczne, by skutecznie przyciągała uwagę potencjalnych klientów. Najłatwiej pod tym względem mają drogerie oraz sklepy komputerowe, ponieważ treści ulotek tych dwóch branży przedstawiają konkretne produkty, nierzadko zawierają szczegółowe informacje o nich oraz cenę. Może trudno w to uwierzyć, lecz brak podanej ceny wywołuje w bardzo dużej części konsumentów dyskomfort, który może wpłynąć na negatywny odbiór naszej oferty.

Jak więc widać, nie można jednoznacznie wskazać gdzie roznoszenie ulotek we Wrocławiu okaże się skuteczne. Można natomiast wyszczególnić działania, których należy unikać, by nie obniżyć tej skuteczności. Adekwatny dobór miejsca do produktu pozwoli cieszyć się nowymi usatysfakcjonowanymi klientami oraz dobrą reputacją firmy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą ProMailer – roznoszenie ulotek Wrocław.

Może zainteresuje Cię także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>