Szukasz pracownika? Sprawdź gdzie zamieścić ogłoszenie

man-791049_960_720

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie dobrego pracownika w dużej mierze zależy od skonstruowania skutecznej oferty pracy. Istnieje wiele sposobów na to, jak stworzyć dobrą, skuteczną i merytoryczną ofertę. Warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko sama treść ogłoszenia, ale również miejsce jego zamieszczenia mają znaczenie. Podpowiadamy, gdzie opublikować ofertę pracy, aby dotarła ona do jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców.

W czasach, kiedy zamieszczanie ogłoszeń o pracę wiąże się z koniecznością dokonywania opłat, przedsiębiorcy starają się optymalizować proces rekrutacji na dane stanowisko. Zaletą nie jest już publikacja ogłoszenia w jak największej liczbie miejsc – priorytetem staje się wybór odpowiedniego medium, zwiększającego naszą szansę na sukces w grupie docelowej.

Prasa czy internet?

Mimo spadających nakładów i sprzedaży wciąż istotnym miejscem zamieszczania ogłoszeń jest prasa codzienna. Zaletą tej formy ogłoszeń jest ich aktualność i niska cena, a często także możliwość nadania ogłoszenia bezpłatnie. Wadą – niewielka ilość znaków, jaką może liczyć ogłoszenie prasowe.
Pod względem popularności wszelkie rekordy biją portale ogłoszeniowe. Zamieszczanie ogłoszeń w internecie zapewnia możliwość dotarcia do najszerszej grupy odbiorców. W dzisiejszych czasach z sieci korzystają zarówno osoby poszukujące pracy za biurkiem, jak i pracownicy fizyczni, dlatego tak wielu pracodawców decyduje się na umieszczenie swojej oferty w internecie. Warto wybierać profesjonalne portale ogłoszeniowe, które cieszą się najlepszą opinią, jak np.: http://www.nuzle.pl/poznan.html gdzie znajdziemy starannie wyselekcjonowane oferty pracy w Poznaniu i okolicach.

Oferta w urzędzie pracy

Wielu przedsiębiorców poszukuje pracowników przez urzędy pracy i agencje pracownicze. Nie ma znaczenia czy szukamy pracownika biurowego, kierowcy, czy osoby do prac budowlanych – do biura pośrednictwa pracy zgłaszają się bowiem osoby z różnymi kwalifikacjami, często z długoletnim doświadczeniem.
Warto wykorzystać również popularność mediów społecznościowych, takich jak, chociażby Facebook czy Goldenline. Grupy i fora dyskusyjne, które tam powstają, zrzeszają osoby pracujące w danej branży, co zastępuje wstępną selekcję kandydatów i pozwala szybciej dotrzeć do osób zainteresowanych.

1 Komentarz

  1. Malutka pisze:

    Nikomu dziś nie chce się robić. Wszyscy by brali tylko pieniądze, a do roboty to nie ma nikogo. Wiem, bo szukałam pracowników. Próżny trud – wiara wyjechała na „saksy”. Można jednak przyuczyć ucznia, tylko trzeba na niego trochę wydać. Skąd kasa na takie ekscesy? Żaden problem: pożyczka przez internet Poza tym można się też doinwestować a to na pewno wyjdzie nam na dobre :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>