Szukasz pracy pełnej wyzwań? Sprawdź, jakie cechy powinna mieć opiekunka do osób starszych i jak wygląda jej praca!

older_women_walking_with_bikes_bike-ped_pfluger_bridge_austin

Coraz więcej młodych osób wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy lub lepszych warunków finansowych. Jedną z ofert, która cieszy się sporym zainteresowaniem jest zajmowanie się seniorami. Jak można się spodziewać nie jest to najłatwiejsza praca, jednak ma swoje zalety w postaci ogromnej satysfakcji, wdzięczności podopiecznych oraz satysfakcjonującego wynagrodzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na taki wyjazd, warto wiedzieć, czy będzie z nas dobra opiekunka do osób starszych. Prezentujemy kilka cech, które są niezbędne w tej pracy.

1. Empatia

Umiejętność rozumienia potrzeb drugiego człowieka i naturalna wyrozumiałość dla zachowań osób starszych to absolutna konieczność. Każda osoba, która opiekowała się swoimi dziadkami, ma pojęcie, o czym mowa. Bardzo istotna jest świadomość tego, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z tak odpowiedzialnym zadaniem. Nie możemy jednak patrzeć jednostronnie na taką formę pracy. Niemal zawsze dochodzi do zawarcia przyjaźni ze starszą osobą, a kontakt z nią umożliwia dowiedzenie się wielu ciekawych rzeczy. Poza tym opiekunka do osób starszych może polubić wiele aktywności zapewnianych seniorom.

Szukasz pracy – sprawdź oferty na SCG- agencja pracy.

2. Wytrwałość

Nie ma co ukrywać – to bardzo wymagająca praca. Codziennie przygotowanie ubrań, posiłków, obowiązki domowe, nierzadko także mycie podopiecznego oraz dbanie o przyjmowanie odpowiedniej ilości leków, to zadanie wymagające poświęcenia. O ile większość osób poszukujących opiekuna to seniorzy sprawni fizycznie, lecz potrzebujący towarzysza, to czasami możemy natknąć się na oferty skierowane do mężczyzn o ponadprzeciętnej sile. Zazwyczaj takie oferty informują o konieczności pomocy podopiecznemu przy poruszaniu lub całkowitym transferze.

3. Odpowiedzialność

Priorytetowa cecha każdego opiekuna. Podejmując się opieki nad seniorem w ogromnym stopniu jesteśmy odpowiedzialni za ich życie. Czy to ze względu na dawkowanie leków, utrzymywanie ich w dobrej kondycji, a nawet zachowanie odpowiedniej diety – to wszystko ma wpływ na stan podopiecznego i bez tej świadomości nikt nie powinien podejmować się takiego zajęcia. Na szczęście specyfika pracy sprawia, że nie jest to świadczenie usługi, a realna pomoc drugiemu człowiekowi. To sprawia, że zawiązana znajomość z czasem zmienia się w coś większego i obydwie strony z chęcią angażują się w codzienne życie.

1 Komentarz

  1. Zibi pisze:

    Empatia, wytrwałość, odpowiedzialność…. a, pomyślał ktoś o jakże potrzebnym dobrym zdrowiu w tej pracy oraz kondycji? A jak ktoś jest słaby i chorowity, a chce pracować w tym zawodzie, to co ma zrobić? Zrezygnować? Nigdy, pod żadnym pozorem nie można rezygnować z własnych marzeń. Na tym polega ich atrakcyjność, że często są trudno dostępne. A zdrowie można „zahartować”. Jak to zrobić? Np. http://perfumino.pl/. Skorzystajmy z porad innych,. Dla własnego dobra i… zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>