Umiejętności, dzięki którym znajdziesz pracę na całym świecie

5534db9ba29cd

Potrzeba zmiany, spełnienie marzenia, poprawa statusu materialnego, rozwój zawodowy… Różne są powody, dla których szuka się nowej pracy, biorąc pod uwagę również emigrację. Niezależnie od wybranego miejsca pracy, należy zastanowić się, jakie umiejętności posiadamy, a jakie warto rozwinąć, aby zdobyć wymarzoną pracę. W wyborze zawodu pomóc mogą testy predyspozycji, a także analiza własnych zainteresowań.

W JAKICH KIERUNKACH WARTO SIĘ KSZTAŁCIĆ?

Praca to miejsce, gdzie spędza się średnio 40 godzin tygodniowo. Jest to czas, w którym nie tylko zarabiamy na życie, ale również rozwijamy swoje kompetencje, realizujemy cele i wykazujemy się swoimi umiejętnościami.
Zanim wybierzemy kierunek kształcenia, warto wcześniej zastanowić się, gdzie później możemy liczyć na satysfakcjonującą pracę.
Dobrze jest zatem wziąć pod uwagę własne zainteresowania i cechy charakteru, co później ułatwi znalezienie miejsca pracy, w którym będziemy się czuć dobrze.
Osoby, które od najmłodszych lat interesowały się sprzętami komputerowymi, powinny zastanowić się nad studiami informatycznymi. Dopóki istnieć będą komputery, potrzebni będą ludzie, którzy będą potrafili nad nimi zapanować. Ktoś, kto zaczął śpiewać, zanim zaczął mówić, powinien przemyśleć szkołę muzyczną lub kurs gry na instrumencie, który pomoże w dalszym rozwoju.

images (17)Osoba czująca się lepiej towarzystwie zwierząt i uwielbiająca poznawać ich życie, powinna zastanowić się nad studiami weterynaryjnymi, czy kursem na behawiorystę zwierzęcego. Przykładów można mnożyć w nieskończoność. Z pewnością każdy z nas może w ten sposób dopasować swoje zainteresowania do konkretnej profesji.

JAKIE UMIEJĘTNOŚCI SĄ MILE WIDZIANE W CV?

Osoby nie posiadające jeszcze sprecyzowanego kierunku rozwoju zawodowego, w poszukiwaniu pracy powinny skupić się na umiejętnościach uniwersalnych, które mile widziane są niemal na każdym stanowisku pracy. Są to umiejętności nabyte, które wciąż warto rozwijać, ćwiczyć i ulepszać.

Wśród najbardziej poszukiwanych są między innymi:

  • komunikatywność,
  • obsługa komputera,
  • znajomość języków obcych,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • czy łatwość rozwiązywania problemów.

Kolejną grupę stanowią umiejętności specjalistyczne, związane ze specyfiką danej branży. Osoba aplikująca na stanowisko informatyka powinna wymienić wszystkie umiejętności techniczne, czy znane sobie języki programowania, natomiast kandydat starający się o posadę masażysty powinien wymienić umiejętności dotyczące technik masażu, jakie potrafi wykonać. Posiadanie specjalistycznych umiejętności może zapewnić nam silną przewagę nad innymi kandydatami. Warto więc stale dokształcać się w danej branży i być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami.
Trzecią grupą są umiejętności adaptacyjne, które ściśle związane są z cechami charakteru, a nie z doświadczeniem. Są to między innymi punktualność, kreatywność, odpowiedzialność czy zorganizowanie.
Niezależnie od tego, czy pracę zamierzamy podjąć w kraju czy za granicą, oczekiwania zawsze są bardzo podobne. Jedną z umiejętności, na których w pierwszej kolejności warto się skupić, jest język obcy, gdyż stanowi on atut nie tylko w przypadku pracy zagranicą, ale również naszym kraju zamieszkania.


 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>