Wynajem długoterminowy samochodu – poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania dla ciebie i Twojej firmy

Tips-for-choosing-a-car-hire-company

Zastanawiasz się, czy wynajem długoterminowy jest realną opcją dla Ciebie i twojej firmy? Ta lista „za i przeciw” powinna pomóc w podjęciu decyzji.

Wynajem samochodu zamiast kupowania może mieć wiele zalet. Jeśli nie musisz codziennie jeździć samochodem, kupowanie własnego samochodu i opłacanie ubezpieczenia, konserwacji i parkowania może być niepotrzebnym wydatkiem. Wynajem samochodu oznacza, że jeździsz samochodem tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Odwiedzasz kontrahenta poza miastem?

Wybierasz się na konferencje? W takim przypadku wynajem samochodu tylko na dzień lub dwa jest idealny. Ale co z tymi przypadkami, gdy potrzebujesz samochodu przez kilka miesięcy? Dzierżawa samochodu codziennie przez tak długi czas staje się drogim tematem. Na szczęście profesjonalne wypożyczalnie samochodów proponują dzisiejszym klientom długoterminowym mądre rozwiązanie: wynajem długoterminowy samochodów.

Gdy będziesz podróżować do innego miasta w celach biznesowych na dłuższy okres lub jeśli jeździsz do klientów poza miastem wiele razy na tydzień -, długoterminowy wynajem samochodów, ciężarówek lub vanów może być idealnym, ekonomicznym wyborem.

Zalety długoterminowego wynajmu samochodu

Transport publiczny może być niewygodny, drogi i kłopotliwy. Długoterminowy wynajem samochodów będzie zdecydowanie tańszy i wygodniejszy niż transport publiczny. Długoterminowy wynajem samochodów zapewnia też wygodę posiadania osobistego pojazdu często w niższych kosztach. Wiele wypożyczalni samochodów oferuje spore oszczędności, jeśli firma decyduje się na dłuższy okres wynajmu. Jeśli zamierzasz jeździć przez 30 dni do 11 miesięcy, możesz zaoszczędzić na kosztach wynajmu samochodu w naprawdę konkretny sposób.

Inną korzyścią z długoterminowego wynajmu samochodów jest… wolność, ponieważ wiele firm nie wymaga odnowienia umowy po okresie wynajmu – wszystkie umowy miesięczne są wypełniane i podpisywane po odebraniu samochodu. To dla Twojej firmy spora elastyczność.

Wreszcie, długoterminowy wynajem samochodów zapewnia też wybór. Możesz wybrać idealny samochód w zależności od potrzeb biznesowych lub osobistych.

Wady długoterminowego wynajmu samochodu

Kiedy wynajmujesz samochód, możesz skusić się na to, by wybrać swój wymarzony samochód. Pamiętaj, że chociaż wynajem długoterminowy samochodu jest bardziej przystępny niż zakup samochodu, nadal musisz płacić za paliwo. Może to być jeden ze sposobów, w jaki wiele osób przypadkowo ponosi dodatkowe koszty. Zapomina o tym fakcie.

Choć niekoniecznie jest to wada, to tak w przypadku każdego wynajmu, czy to domu, czy samochodu, nie inwestujesz pieniędzy w coś, co w końcu będziesz posiadać. Jeśli jednak kupowanie samochodu nie jest dla Ciebie dobrą opcją na ten moment zrobienie tego w długoterminowy sposób może być idealnym rozwiązaniem, z którego naprawdę warto skorzystać.

1 Komentarz

  1. Werka pisze:

    Kiedyś wynajęliśmy auto na wakacje… super sprawa! Tylko trochę szarpnęło, ale przecież dostęp online jest wszędzie. Zasilenie własnego konta to żaden problem Imprumut online To taka ogólnie dostępna opcja zasilenia konta w tzw „czarnej godzinie”. Jak braknie, nie ma co rwać włosów z głowy, tylko załatwić szybko kasę poprzez internet. Opcja dostępna w wielu krajach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>