Wypadek podwładnego w pracy – czy jako pracodawcy przysługuje Ci odszkodowanie z tego tytułu?

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Pracownicy zatrudnieni na etacie dostają wraz z umową ubezpieczenie umożliwiające leczenie w przychodni czy szpitalu. Jest to konsekwencja opłacania składek zdrowotnych, zarówno przez pracownika, jak i samego pracodawcę. Część przedsiębiorstw zaopatruje się również w dodatkowe ubezpieczenia NNW, chroniące od nieszczęśliwych wypadków w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Kiedy można wykorzystać takie ubezpieczenie i czy w jakiś sposób korzysta na tym przełożony? Przekonamy się o tym poniżej.

Na początek coś o ubezpieczeniach

Ubezpieczenia NNW dla pracowników niewiele różnią się od ofert skierowanych do osób prywatnych. Jednym z wymogów skorzystania z nich jest posiadanie minimalnej ilości zatrudnionych pracowników, co nie jest trudnym do osiągnięcia warunkiem. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na ten krok, bowiem pozwala on w szybki i pozytywny sposób rozwiązać problemy wynikające z wypadku w pracy. Najczęściej jednak podczas takiego wypadku to pracownik otrzymuje stosowne zadośćuczynienie. Czy istnieje możliwość, aby przedsiębiorca był w jakiś sposób chroniony podczas wypadku któregoś ze swoich pracowników we własnej firmie?

Jak sprawdzić interesujące nas informacje o NNW dla pracowników?

Coraz częściej pracodawcy wykorzystują ubezpieczenia jako sposób ochrony samych siebie przed skutkami wypadki swojego pracownika w miejscu pracy. Aby sprawdzić, czy któraś z firm ubezpieczeniowych posiada opcję wsparcia dla przedsiębiorców, u których zdarzył się wypadek w pracy, warto jest skorzystać z porównywarek ofert ubezpieczenia jak ubezpieczenie na życie kalkulator z www.ubezpieczeniazyciowe.pl. Takie porównywarki posiadają aktualną ofertę praktycznie wszystkich firm ubezpieczeniowych działających na terytorium całego kraju. To właśnie dzięki ustawieniu odpowiednich parametrów, jak na przykład ochrona czy wsparcie przedsiębiorcy podczas wypadku w jego własnej firmie, można znaleźć takie oferty ubezpieczenia, które najdokładniej odpowiadają naszym wyszukiwaniom.

Czy opłaca się kupować dodatkowe ubezpieczenia?

Wydawać się może, że ubezpieczenie NNW dla własnych pracowników jest zbytkiem, jednak podczas wypadku okazuje się niezwykle przydatną rzeczą. Dzięki niemu chroni ono pracownika podczas wypadku skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu. Warto jest jednak poszukać wariantu chroniącego również przedsiębiorców. Nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe będą mieć taką ofertę, jednak warto z niej skorzystać, bowiem może okazać się niezwykle przydatna.

Skrót z rodzajów ubezpieczeń

Ubezpieczenia chroniące od nieszczęśliwych wypadków stworzone są nie tylko dla pracowników, ale również ich rodzin, osób prywatnych czy całych grup. Jak się okazuje, wybrany wariant ubezpieczenia może ochronić od nieprzyjemnych następstw nieszczęśliwych wypadków, takich jak choroba, niepełnosprawność, a nawet utrata życia. Właśnie z tych powodów warto jest rozważyć możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia, chroniącego nasze zdrowie i życie od nieszczęśliwych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>