Wypożyczalnie samochodów osobowych – na jakich zasadach działają?

car-rental-companies-in-dubai-uae

Wypożyczalnie samochodów działają na ściśle określonych zasadach. Te zasady dotyczą wszystkich wypożyczalni i są niezbędne do ich istnienia. Podstawową zasadą działania wypożyczalni samochodów jest ustalenie kwoty za ich wynajem. I nie chodzi tu tylko o cenę za kilometr. Przede wszystkim właściciel takiej wypożyczalni musi ustalić kaucję za wypożyczany samochód, ponieważ taka kaucja jest rękojmią w razie szkód spowodowanych przez najemcę. Nie są to ceny rzędu wartości samego samochodu, ponieważ nikt nie chciałby skorzystać z usług wypożyczalni.

Każda kwota jest ustalana indywidualnie dla danego auta.

Często jest to kwota negocjowana z klientem. Np. w Car4Vip w Warszawie. Negocjacja cen jest możliwa szczególnie wtedy, gdy dotyczy samochodu luksusowego jak limuzyna, czy drogie auto sportowe. Są to kwoty wpłacane z góry, a nie po oddaniu samochodu. Ale cena to nie wszystko. Kolejną zasadą w wypożyczalni samochodów jest odebranie auta od najemcy w takim stanie, w jakim klient go wziął. Samochody w wypożyczalni są czyste, nie przesiąknięte dymem tytoniowym, z określoną ilością paliwa w baku (którą to ilość zapisuje się na umowie) Nie można więc oddać auta brudnego, zadymionego i z pustym bakiem, ponieważ nie zostanie ono przyjęte, lub najczęściej za szkody poniesione zostanie potrącone z wpłaconej kaucji przez najemcę. Są to proste, podstawowe zasady dobrej współpracy o moralnym podłożu i powinny być stosowane w każdej dziedzinie życia.

A inne zasady?

prawo jazdy WarszawaSą oczywiście inne zasady, które powinny być respektowane przez najemców, a które są określane w umowach wynajmu. Przede wszystkim, osoba, która chce wynająć samochód, musi być pełnoletnia. Musi także posiadać prawo jazdy i legitymować się dowodem osobistym, lub paszportem. Nie wolno takiemu najemcy oddawać samochód innym – nawet znajomym – do prowadzenia, odnajmować go, lub pożyczać na nawet krótki czas. W razie zdarzenia drogowego, to najemca bierze całą odpowiedzialność za auto.

Oczywiście samochody mają swoje ubezpieczenie, jednak ubezpieczenia takie podlegają ogólnym zasadom.

Czyli, jeśli najemca pożyczy auto koledze, który spowoduje wypadek, to odpowiedzialność spada nie na kierującego, tylko na najemcę. Choć kierujący może odpowiadać karnie z przepisu ogólnego, natomiast najemca odpowiada przed wypożyczalnią. W tym wypadku ubezpieczenie może nie być respektowane, a najemca będzie musiał pokryć szkody z własnej kieszeni. Kolejną zasadą jest użytkowanie samochodu tylko i wyłącznie na terenie Polski. Wyjazd za granicę jest całkowicie zabroniony.

Samochody są wynajmowane na określony czas z dokładnością godzinową. Jeśli najemca spóźni się do trzech godzin i wytłumaczy swój postępek np. korkami, nie będą naliczane dodatkowe opłaty. Jeśli natomiast czas wynajmu przekroczy te trzy godziny, doliczona może być kwota za kolejną dobę wynajmu. Jeśli – co gorsza – najemca nie zgłosi się w ogóle z samochodem do wypożyczalni, może to zostać uznane za przewłaszczenie auta i zgłoszone na policję.

Autorem artykułu jest wypożyczalnia samochodów Car4Vip Sp. z o.o.

Adres:
Plac Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa

Kontakt:
+48 501 430 166
+48 798 933 750
E-mail: contact@car4vip.com.pl
www: http://wypozyczalniasamochodowwwarszawie.pl

NIP: 5252583676
REGON: 147185505

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>