Zawód: Fryzjer – stylista

hairdresser-today-tease-151209_54609a4b846572320170dc5956b6cca8.today-inline-large

Dobry fryzjer – to prawdziwy artysta. Nie jest to jakiś tam rzemieślnik, czy usługodawca. Tworząc fryzury musi posiadać wyobraźnię ponad przeciętną normę, i właśnie taka wyobraźnia czyni go artystą. Wiele kobiet, a nawet mężczyzn chciałoby skorzystać z usług takiego fryzjera. Nie zawsze jest to możliwe. Jak w każdym zawodzie, najważniejsze jest powołanie. Czyli – to co się robi, trzeba robić z miłością, zaangażowaniem. To co się robi, powinno śnić się po nocach.

Powinniśmy budzić się z nieodpartym pragnieniem szybkiego rozpoczęcia pracy. To właśnie jest powołanie. Każdorazowe wykonanie fryzury byle jak, z narzekaniem, na chybcika, czy po łebkach – to nie jest praca, tylko jej profanacja i zwykła – jak to mówią – „maniana”. Nikt z nas (również ci, co nie lubią swojej pracy) nie chciałby się spotkać z takim usługodawcą. Dlatego dobry fryzjer – stylista będzie bardzo poszukiwanym artystą, a nie zwykłym rzemieślnikiem i nie ważne gdzie przyjmuje – czy będzie to Rumia, Warszawa, Gdynia, czy inna mała mieścinka, zawsze będzie miał dużo klientów.

Jakie usługi może zaoferować dobry fryzjer – stylista?

Tak to już jest, że jeśli rodzimy się z kręconymi włosami, w ciągu życia pragniemy je wyprostować. W drugą stronę jest tak samo. Jeśli nasze włosy są przeraźliwie proste, marzymy o ich zakręceniu. Człowiek zawsze starał się poprawiać naturę na własną modę. I robił to nie tylko z włosami. Niemniej prostowanie włosów keratyną, to bardzo dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy dbają o własne włosy, nie rozjaśniają ich substancjami chemicznymi, oraz rzadko korzystają z basenu. Dlaczego? Ponieważ prostowanie włosów keratyną nie ma nic wspólnego z prawdziwym prostowaniem włosów. To po prostu intensywne odżywianie włosów keratyną, które powoduje, że włosy przez jakiś czas będą proste (nawet te, które z natury są kręcone). Po jakimś czasie powrócą do swego naturalnego kształtu. Jeśli ktoś koniecznie chce prostować włosy, powinien zapytać o to profesjonalnego fryzjera, ponieważ keratynowe prostowanie włosów, nie ma nic wspólnego ze zwykłym ich prostowaniem. Więcej informacji na temat prostowania włosów keratyną można uzyskać na stronie http://www.nicola-hair.pl/prostowanie-wlosow-keratyna/.

Keratyna intensywnie odżywia włosy

Keratyna to substancja twarda, lub miękka i występuje w komórkach większości żywych istot na Ziemi – w tym także człowieka. Keratyna występuje np. w zrogowaciałych kopytach zwierząt (w formie twardej). Większość z nas wie, że keratyna jest substancją białkową, potrzebną w organizmie, powodującą odbudowę nie tylko włosów. Intensywne keratynowe prostowanie włosów może je zupełnie zmienić oczywiście w pozytywnym kierunku i sprawić, że będą nie tylko wyglądały zdrowiej.

One będą zdrowsze. Trzeba pamiętać, że nie należy robić tego zabiegu na włosy bardzo zniszczone, kruszące się, rozjaśniane chemicznie itp. Najpierw należy doprowadzić do ich jako takiego stanu. Trzeba też pamiętać, że takie odżywianie keratyną wyklucza się u osób, które zbyt często chodzą np. na basen, oraz nie mają w zwyczaju dbać o włosy. Najczęściej keratyna utrzymuje się na włosach od 3 do 6 miesięcy. Można więc powtarzać ten zabieg w miarę konieczności.

images (2)

1 Komentarz

  1. Bogdan pisze:

    Jeśli o wizyty u fryzjera chodzi, ja korzystam, jako mieszkanka Bydgoszczy, z usług http://www.rochiengel.pl/. Naprawdę są świetni i jeszcze się na nich nie zawiodłam. Co prawda raz nie dogadałam się co do długości (włosy okazały się ciut za krótkie z tyłu), ale to niuans. Generalnie nawet lepiej wyszło, bo przez to lepiej się układały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>