Znasz języki obce? Jakie zawody będą dla Ciebie stały otworem?

lady-at-computer2

Świat się zmienia i otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Obecnie granice są dla Polaków otwarte, a niejedna firma próbuje swoich sił na międzynarodowych rynkach. To powoduje, że języki obce stają się jeszcze bardziej pożądane. Ci, którzy je znają mają większą możliwość rozwoju i wyboru swojej ścieżki kariery. W jakich zawodach przyda się umiejętność porozumiewania w obcych językach?

Tłumacz przysięgły

Najbardziej oczywistym zawodem, w którym znajomość obcej mowy jest furtką do kariery, jest zawód tłumacza. Warto zatem uczyć się rozmaitych języków, by później móc służyć pomocą tym, którzy ich nie znają. Zapotrzebowanie na tłumaczenia nie słabnie i każdy tłumacz może specjalizować się w innego rodzaju przekładach.

Szczególną formą tego zawodu jest tłumacz przysięgły. To zajęcie jest dokładnie uregulowane w przepisach, ponieważ stanowi tak zwany zawód zaufania publicznego. Nie może go wykonywać każdy. By móc się nim stać, należy spełnić warunki określone w odpowiedniej ustawie. Wymogiem końcowym jest zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego i znalezienie się na liście tłumaczy przysięgłych prowadzonej przez Ministra Sprawiedliwości. Taki tłumacz zajmuje się między innymi przekładem dokumentów procesowych czy też sądowych oraz poświadczaniem tłumaczeń wykonanych przez kogoś innego.

Pracownik międzynarodowej firmy

Ponieważ, tak jak już wspomniano, wiele przedsiębiorstw otwiera się na nowe rynki, potrzeba znających języki pracowników. Poza tym także w Polsce powstają zagraniczne placówki, w których zatrudnia się jedynie te osoby, które nie będą miały problemów z komunikacją z oddziałami firmy za granicą. Korporacje chętnie zatrudniają ludzi, którzy potrafią się biegle porozumiewać chociażby po angielsku. Znajomość specjalistycznego słownictwa zazwyczaj stanowi dodatkowy atut.

Przewodnik turystyczny

Inną możliwością jest także podjęcie zarobku jako przewodnik turystyczny. Trzeba wówczas ukończyć specjalistyczne kursy i zdać stosowny egzamin. Wówczas można oprowadzać wycieczki polskie albo zagraniczne. Najlepiej znać w tym zawodzie co najmniej dwa najpopularniejsze języki obce, bo dzięki temu po prostu będzie się miało więcej klientów. Zależnie od regionu, można liczyć na turystów pochodzących z różnych zakątków świata. Zawsze warto jednak znać przynajmniej angielski oraz niemiecki. Niemcy często odwiedzają popularne polskie miasta i dowiadują się ciekawostek o ich pięknych zabytkach. Angielski to natomiast język uniwersalny, dzięki któremu porozumiewają się liczne grupy odwiedzających.

Dziennikarz zagraniczny

Kiedy dobrze zna się języki obce, nie ma także przeszkód, aby wybrać karierę zagraniczną. Przykładowym zawodem, którego można się podjąć na emigracji jest dziennikarz. Można być zarówno osobą relacjonującą wydarzenia sportowe czy kulturalne, jak też na przykład korespondentem wojennym. Można pracować jako freelancer albo też być zatrudnionym na stałe w redakcji tygodnika. Możliwości jest naprawdę wiele. Potrzebna jest perfekcyjna znajomość języka obcego oraz łatwość pisania, wypowiadania się czy też dokumentowania zdarzeń za pomocą zdjęć.

Źródło: biuro tłumaczeń http://tlumacz-in.pl/

PORADNIK POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Angielski Bielsko

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>