4 pomysły na biznes w UK – sprawdź, czy któryś jest dla Ciebie

foreign-currency

Potrzebujesz nowego pomysłu na biznes za granicą? Chcesz założyć własną firmę w UK, ale nie wiesz, jakie możliwości biznesowe są dostępne? Zapoznaj się z naszym artykułem – pełnym pomysłów na start. Poznasz też możliwości i porady dla małych firm. Szukasz pomysłów na domowy biznes? Mają to być pomysły biznesowe w niepełnym wymiarze godzin?

Najważniejsze jest rozeznanie na rynku!

Poznaj różne typy firm i sektory, które dzisiaj są liderami wśród brytyjskich przedsiębiorców, dowiedz się, jaki rodzaj działalności jest dobrą inwestycją na dziś i uzyskaj informacje, których potrzebujesz, aby móc rozpocząć działalność w nowym małym przedsiębiorstwie na wyspach. Bo wiedzieć ile kosztuje funt to zdecydowanie za mało!

#1 Pomysł na biznes w UK: męski salon fryzjerski

Według raportu, mężczyźni w UK coraz częściej chętnie szukają produktów, które nie tylko nadają im określony wygląd, ale także utrzymują włosy w doskonałym stanie, co oznacza, że są gotowi wydać więcej niż kiedykolwiek na tego typu usługi. Rynek odnoszący się do pielęgnacji włosów mężczyzn gwałtownie się rozwija, ponieważ panowie na wyspach coraz częściej sięgają po produkty kosmetyczne, które kiedyś były wyłącznie domeną kobiet. W 2016 r. Firma Mintel poinformowała, że według prognoz rynek pielęgnacji włosów mężczyzn wzrośnie o 11% w ciągu najbliższych pięciu lat i osiągnie 94 mln GBP do 2020 r.

#2 Pomysł na biznes: eko rozwiązania względem żywności

Według danych 50% żywności produkowanej na świecie marnuje się, a Wielka Brytania przoduje w tym zestawieniu – wyrzuca ogromne ilości – aż 15 milionów ton rocznie (!). Według danych równocześnie istnieje jednak ogromny potencjał konsumentów etycznie nastawionych do konsumpcji – konsumenci często mówią iż nie chcą tyle wyrzucać i odżywiać się bardziej ekologicznie i ekonomicznie, ale brakuje im pieniędzy i / lub czasu na zielone rozwiązania, dlatego szukają pomocy u producentów, sprzedawców detalicznych i marki, które są w stanie coś im na to poradzić.  Być może Ty masz jakiś interesujący pomysł, który można tutaj wykorzystać? Np. w Wielkiej Brytanii uruchomiono nową aplikację, która pomaga restauracjom ograniczać ilość odpadów. Aplikacja o nazwie Too Good To Go pozwala klientom zamawiać resztki jedzenia z niektórych restauracji w stolicy w obniżonej cenie.

#3 Pomysł na brytyjski biznes: niskokaloryczne napoje

Brytyjscy konsumenci zaczynają szukać bezcukrowych lub zredukowanych w kontekście cukru alternatyw do picia. Dlaczego? Od kwietnia tego roku w UK będzie obowiązywać tak zwany podatek i badania wykazały, że 32% Brytyjczyków ograniczyłoby ilość słodkich napojów, które konsumowali do tej pory, gdyby ich cena miała wzrosnąć.

#4 Pomysł na biznes na wyspach: japońskie jedzenie

Giganci tacy jak Itsu i Wasabi Sushi & Bento już od lat serwują japońskie jedzenie dla Brytyjczyków, ale ze względu na ich zainteresowanie tymi potrawami szacuje się, iż w 2018 roku pojawi się bardziej zróżnicowana i niezależna oferta japońskich potraw, które trafią na ulice Wielkiej Brytanii i nie tylko. Już teraz liczba japońskich restauracji w Wielkiej Brytanii wzrosła o 67% w latach 2010-2015, co czyni ją najszybciej rozwijającą się formą kuchni azjatyckiej na rynku brytyjskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>