4 porady dla bizneswoman starających się o dziecko

Jeśli od kilku lat polegasz na antykoncepcji, może się wydawać, że od razu powinnaś zajść w ciążę w momencie, gdy przestaniesz przyjmować pigułkę lub odpuścicie sobie prezerwatywy. Ale to może być trudniejsze niż myślisz.

oferujemy gera

Przeciętna osoba w wieku poniżej 35 lat powinna zajść w ciążę w ciągu jednego roku. To dlatego, że warunki fizyczne naprawdę muszą się wyrównać, aby można było zajść w ciążę. Nawet jeśli moment jest idealny, szansa na to, że akurat traficie w to jajeczko, które spowoduje ciążę, jest dość niska. Największym problemem jest to, że coś może być genetycznie nie tak z jajkiem. To może utrudniać zapłodnienie lub prawidłowe wszczepienie jaja. Mówi się, że masz około 20 procent szans na zajście w ciążę gdy co miesiąc próbujesz, wspomagając kontrolę przez termometr owulacyjny . Jest jednak kilka rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby maksymalnie wykorzystać te 20 procent, gdy będziesz gotowa.

1. Śledź swój okres.

Twój miesięczny cykl może wskazać, czy każdy element odpowiadający za zapłodnienie jest sprawny. Po pierwsze, zwracaj uwagę na cykl menstruacyjny, który trwa od dnia, w którym zaczynasz krwawić, aż do dnia, w którym ponownie zaczniesz krwawić. Średni cykl wynosi 28 dni, z owulacją mającą miejsce 14 dni po rozpoczęciu okresu, ale liczby te mogą się znacznie różnić w zależności od kobiety. Jeśli Twój cykl jest krótszy niż 21 dni, dłuższy niż 35 lub zmienia się drastycznie z miesiąca na miesiąc, może to wskazywać na problemy z jajnikami, które mogą mieć wpływ na szanse zajścia w ciążę. Nie denerwuj się jednak – rozmowa z lekarzem może pomóc ci dokładnie określić, co się dzieje.

2. Umów się na wizytę ze swoim ginekologiem.

Kobiety czasami zapominają o spotkaniu z ginekologiem przed próbą zajścia w ciążę. Kluczem jest rozmowa z lekarzem, aby upewnić się, że wszystkie przyjmowane leki mogą być kontynuowane w czasie ciąży (lub uzyskać pomoc w znalezieniu innych opcji).

3. Ogranicz kofeinę.

Jeśli każdego dnia wypijasz kawę, możesz się zacząć zastanawiać, czy cała ta kofeina nie wpływa negatywnie na twoją płodność. Podczas gdy eksperci twierdzą, że istnieje obawa, że ​​wysokie dzienne spożycie kofeiny może utrudnić poczęcie, umiarkowane spożycie kofeiny nie powinno stanowić problemu. Jeśli martwisz się o swoje spożycie, powróć do 150-300 miligramów dziennie, co stanowi równowartość jednej do trzech filiżanek parzonej kawy. Zmiany zawartości kofeiny w kawie zależą od czynników takich jak czas parzenia i metoda przygotowania. To maksymalny zalecany poziom dla kobiet w ciąży, co oznacza, że ​​gdy zajdziesz w ciążę, będziesz mieć mniejsze szanse na nagłe problemy z odstawieniem.

Jeśli chcesz, możesz zrezygnować ze wszystkich produktów zawierających kofeinę, ale jeśli pomagają ci czuć się szczęśliwą i mniej zestresowaną, trzymanie się umiarkowanej ilości może być dobrą rzeczą. Jeśli potrzebujesz kofeiny, aby obudzić się rano, nie musisz jej unikać i przez cały dzień być oszołomioną.

4. Ogranicz spożycie alkoholu.

Większość ginekologów nie miałaby pacjentek gdyby nie było alkoholu. Takki żart, ale mówiąc poważnie, kiedy aktywnie próbujesz zajść w ciążę, mądrze jest pić mniej na wypadek, gdybyś zaszła w ciążę, nie wiedząc o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>