4 pożądane języki programowania, które zwiększają szanse na znalezienie pracy

www oferujemy

Myślisz o karierze programisty, ale nie wiesz, jaki język warto znać, by czekała na Ciebie atrakcyjna praca? C++, Python, a może PHP? Języków do wyboru jest wiele, dlatego najlepiej kierować się zapotrzebowaniem na rynku. Dzięki temu dowiesz się, jakich specjalistów szukają pracodawcy i nabędziesz właśnie te kwalifikacje, które pozwolą Ci szybko znaleźć wymarzoną pracę!

Praca C++ Developer − wysokie zarobki dla programistów

Wystarczy poświęcić chwilę na analizę ofert pracy, by zauważyć, że zapotrzebowanie na programistów znających C++ jest duże. To rozszerzona wersja języka C, opracowana jeszcze w latach 80. Bywa  stosowana przy pisaniu kodu do aplikacji desktopowych (okienkowych), przydaje się też m.in. przy tworzeniu sterowników, a nawet gier. Chociaż ten język nie jest łatwy do nauczenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli dobrze go poznasz, czeka Cię atrakcyjna praca. C++ jest potrzebny w wielu firmach. Na stronie https://altimi.com/praca-it/c++/ możesz przeczytać ofertę pracy dla osób znających ten język i sprawdzić, na jakie korzyści może liczyć specjalista, który dobrze zna C++.

Znajomość Javy mile widziana

Java to kolejny język, którym warto się zainteresować, jeśli marzy Ci się ciekawa i dobrze opłacana praca. C++ i Javę łączy to, że oba te języki powinny się spodobać tym, których interesuje back-end development. Java zaczęła być po raz pierwszy stosowana w 1995 roku. Aktualnie często korzysta się z niej np. przy oprogramowaniach desktopowych, a także grach i aplikacjach. Jeśli naprawdę dobrze poznasz ten język, szukanie pracy nie powinno być trudne

Specjaliści od języka Python poszukiwani!

Wielu doświadczonych programistów twierdzi, że Python jest językiem o stosunkowo czytelnej składni. Właśnie to sprawia, że dość łatwo można się go nauczyć. Dlatego jeśli dotąd nie próbowałeś swoich sił w programowaniu, Python to dobry wybór na początek. Został opracowany w latach 90., a obecnie cieszy się dużą popularnością. Korzystają z niego zwłaszcza programiści zajmujący się tworzeniem stron internetowych. Chętnie sięgają po niego również specjaliści od uczenia maszynowego, czyli tzw. machine learning.

Pożądany ekspert od JavaScript

Zdecydowana większość stron internetowych korzysta z JavaScript, co sprawia, że popyt na specjalistów od tego języka utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest zresztą popularny nie tylko wśród programistów zajmujących się stronami internetowymi. Korzystają z niego także eksperci zajmujący się Internet of Things, podobnie jak twórcy oprogramowania komputerowego. Ten język po raz pierwszy pojawił się w 1995 roku i nadal cieszy się dużą popularnością. Wynika ona w pewnej mierze z tego, że JavaScript nie jest trudny do nauczenia.

Wybór jednego z powyższych języków powinieneś uzależnić od tego, na jakim poziomie jest Twoja wiedza z zakresu programowania. Istotny będzie też czas, który możesz poświęcić na naukę. Jeśli nie jest go zbyt dużo, lepiej zdecyduj się na łatwiejszy język. Warto jednak się przyłożyć, bo nagrodą może być bardzo dobrze opłacana i ciekawa praca. C++, Java, Python i JavaScript to języki, których znajomość znacznie zwiększy Twoje szanse na zdobycie atrakcyjnego zatrudnienia.

Źródło: Software House Altimi z Wrocławia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>