5 kroków do bezpiecznego żeglowania, wędkowania, urlopowania!

Coraz więcej osób zakochuje się w żeglarstwie, to nie jest tajemnicą. Morska bryza na twarzy i fale u twoich stóp – nic nawet nie zbliża się do tego doświadczenia! I chociaż to wszystko jest niesamowite, jedno jest pewne: idealne wakacje zaczynają się i kończą na pasażerach, którzy czują się bezpiecznie na pełnym morzu. Dlatego chcemy w tym artykule wskazać kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa żeglugi – więc skorzystaj z nich, by móc podczas nadchodzącego urlopu bezpiecznie się relaksować.

oferujemy anmur1. Kamizelki ratunkowe i koła ratunkowe

Kamizelki ratunkowe i pasy ratunkowe chronią przed wypadnięciem z pokładu i powinny być absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia bezpieczeństwa. Zanim wyruszysz w rejs, upewnij się, że każdy pasażer przymierzył i prawidłowo dopasował kamizelkę. Jeśli podróżujesz z dziećmi, upewnij się, że ich kamizelki ratunkowe pasują prawidłowo.

Wskazówka: podpisz poszczególne kamizelki np. wodoodpornymi piórami, aby każdy wiedział, gdzie znaleźć swoją. Jeśli wiatry osiągną siłę Beauforta 6, powinieneś zacząć używać kół ratunkowych. Jeśli jeszcze nie znalazłeś pasów bezpieczeństwa, nie krępuj się ich używać podczas wakacji na łodzi. Te pasy bezpieczeństwa są przymocowane do stabilnych punktów mocowania – nigdy do szyny statku!

Ciekawy fakt: siadanie na pokładzie w nocy jest główną przyczyną śmierci podczas żeglugi! Nic dziwnego, że koła ratunkowe zajmują pierwsze miejsce w naszych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa na łodzi.

2. Postępuj zgodnie z listą kontrolną przed wyjazdem

Radzimy albo utworzyć własną listę kontrolną przed wyjazdem, albo użyć istniejącej listy kontrolnej, takiej jak ta, jako wskazówki. W ten sposób nic nie umknie uwadze i każdy może postępować zgodnie z tymi samymi, zaplanowanymi wcześniej procedurami bezpieczeństwa.

Wskazówka: Listy kontrolne są nie tylko przydatne do upewnienia się, że wszyscy pozostają bezpieczni. Zaplanuj idealne wakacje pod żaglami, tworząc listy kontrolne do pakowania odzieży, artykułów spożywczych lub ważnych dokumentów.

3. Bądź rozważny i odpowiedzialny

Przed ustawieniem żagla pamiętaj o lokalnych warunkach pogodowych. Jeśli zauważysz ciemne chmury, silniejsze wiatry lub nagłe spadki temperatury, nadszedł czas, aby spędzić kilka godzin na lądzie…

4. Bez alkoholu!

Pozostań skoncentrowany na pokładzie, pozostawiając wino bezpiecznie na suchym lądzie. Badania pokazują, że szanse na wystąpienie wypadku żeglarskiego są prawie dwukrotnie większe w przypadku alkoholu. Słońce, wiatr i bryza mogą drastycznie zwiększyć działanie alkoholu.

5. Prawidłowa odzież i obuwie

Odpowiednie ubranie i obuwie są niezbędne do żeglugi i są bezkonkurencyjne w kontekście naszych najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa żeglarstwa. Buty z podeszwami antypoślizgowymi są szczególnie ważne przy manewrach dokowania. Poza ruchem samej łodzi, liny, knagi i inne urządzenia mogą łatwo cię pokonać, jeśli nie będziesz do nich odpowiednio przygotowany.

Pamiętaj, aby zapakować wodoodporną odzież, np. kurtki przeciwdeszczowe. Pamiętaj też, aby spakować kapelusz, aby uniknąć oparzeń słonecznych i udarów cieplnych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>