Amatorsko projektujesz strony www? Radzimy jak promować agencję w social mediach.

webmaster-tools-green-ss-800Aby dobrze rozwinąć własny biznes, podobno pierwszy milion trzeba ukraść. Potem już będzie „z górki”. Oczywiście, to żart przypominający nam o tym, aby zbytnio nie popadać w skrajności, ponieważ one to, mogą całkowicie przysłonić rozwój naszej firmy. Zbuduj swoją stronę internetową, która będzie też Twoim dziennkiem i motywacją do dalszego projektowania graficznego oraz rozwoju.

Projektowanie stron i własna firma

Aby otworzyć własną agencję digital, interaktywną lub softwarehouse o jakimkolwiek profilu, potrzebna jest motywacja i wiedza. I to jest pierwszy krok, jaki trzeba przedsięwziąć. Myśli, czy dyskusje w stylu: „i tak się nie uda”, czy „ No dobra, spróbuję, ale nie wiem…” należy całkowicie usunąć z „głowy”, ponieważ jeśli tak będziemy podchodzić do naszego projektu, stworzymy mentalne blokady, którym sami będziemy się poddawać. To tzw. „słomiany zapał”, którego należy unikać „jak ognia”.

Pomysł już przecież jest, chcesz projektować strony internetowej

No właśnie. Mamy pomysł. Mamy umiejętności w postaci projektowania stron www. Robiliśmy je do tej pory amatorsko lub jako freelance, więc najwyższy czas, aby skoncentrować się na prawdziwym zarabianiu na życie. I to zarabianiu robiąc to, co lubimy i co robiliśmy do tej pory.

Własna strona internetowa to Ty.

Skoro mamy pomysł i motywację, kolejnym krokiem będzie stworzenie własnej strony www, która to będzie „pracować” na nas, budować nasz wizerunek ekspera w branży. 

Zaczynamy tworzyć stronę. Poznaj CMS WordPress.

Na stronie internetowej wdrożonej w WordPress możemy się odpowiednio zareklamować, poprzez prowadzenie bloga, poradnika eksperckiego co dodatkowo zbuduje wartość domeny i ruch do strony z fraz bloga. Nie wszyscy projektanci stron www zajmują się jednocześnie pozycjonowaniem, budowaniem person, projektowaniem UX czy wdrażaniem WordPress. To tak, jak np. malarz: maluje swoje obrazy, ale przecież nie każdy zajmuje się ich promocją, czy sprzedażą. 

Od tego mają swoich agentów. Dlaczego sami tego nie robią? Bardzo rzadko można spotkać jednocześnie świetnego humanistę i matematyka w jednej osobie. Tak samo projektant stron www, nie musi znać się na pozycjonowaniu stron, choć ta dodatkowa umiejętność jest naprawdę bardzo przydatna. W przypadku SEO i optymalizacji stron na WordPress warto jest znać zasady oraz to jak podchodzi do kwestii tworzenia stron Google. Zobacz 

Zakładasz agencję interaktywną tworzącą strony w WordPress.

Mamy stronę www, poprawnie przygotowanego WordPressa oraz optymalizację SEO i co dalej? Nasze kroki trzeba teraz skierować do Urzędu Miasta, lub Gminy, gdzie po prostu założymy swoją agencję. Nie jest to nic trudnego i zajmuje niewiele czasu. A kiedy już się dokona, nie zapomnijmy „zapisać się” do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, oraz ZUS-u. Polecałabym także zatrudnić odpowiednią księgową, lub na początek zgłosić się do jednego z biur zajmujących się księgowością firm i skorzystać z jej usług. Takie rozwiązanie będzie znacznie tańsze, ponieważ biura księgowe zajmują się księgowością wielu firm, co przedkłada się na znacznie tańsze usługi dla każdej, korzystającej z ich zapleczy, firmy. Wystarczy raz w miesiącu kontaktować się z takim biurem księgowym, oraz mieć kontakt telefoniczny. Oni zajmą się naszymi podatkami właściwie, a my będziemy mogli poświęcić czas na tworzenie własnego wizerunku i rozbudowę strony internetowej oraz edukację z zakresu WordPressa.

Promowanie agencji interaktywnej w social media

Jeśli sprawy formalne mamy już załatwione, możemy spokojnie zając się zdobywaniem zleceń. 

Budowa profili social media

Na początek należy dać ogłoszenia na różnych portalach ogłoszeniowych, czy mediach społecznościowych. Warto prowadzić social media i dbać o poprawną i ciągłą rozbudowę naszej strony internetowej. Aby zaistnieć w social mediach należy na każdy portal społecznościowych tj: TikTok, Instagram, Facebook dostarczać różnie przygotowane treści jednak o tym samym przekazie. Wizerunek Twojej agencji w social mediach powinien być spójny, jednak pamiętać należy że na każdym z portali będziesz miał nieco inną grupę odbiorców oraz środek przekazu. Warto wykorzystać moc jaką dają : wideo, relacje czy posty gościnne. Zobacz jak prowadzić social media by były skuteczne dla Twojego biznesu. 

Można też wertować ogłoszenia w poszukiwaniu odpowiednich zleceń. Nie bójmy się również prosić znajomych o polecenie nas w ich kręgach. Nigdy nie wiadomo, kto – czego szuka. Dziś internet jest ogólnie dostępny, powiedziałabym: jest to globalne narzędzie i daje ogromne możliwości pracy i zarobku.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Monika Jasny pisze:

    Początkującym biznesmenom polecam biuro rachunkowe http://www.mrwallet.pl. Bardzo miła obsługa, która ma czas i cierpliwość wyjaśnić nam tajniki realiów polskich przepisów prawnych :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>