Angielski dla młodzieży – spójrz w przyszłość

callan

Język angielski jest językiem, którym można porozumiewać się na całym świecie. Jego znajomość pozwala swobodnie podróżować, podejmować pracę, naukę i nawiązywać kontakty z ludźmi w większości krajów. Znając język angielski świat staje dla nas otworem – zagraniczne wyjazdy, nawiązywanie znajomości z obcokrajowcami, czytanie anglojęzycznej prasy, książek czy stron internetowych – wszystko to staje się osiągalne. Zalety biegłego posługiwania się językiem są więc niepodważalne i warto się go uczyć.

Naukę dobrze jest zacząć jak najwcześniej – w młodym wieku przyswajanie nowych słów i ich znaczeń jest dużo łatwiejsze. Poznanie języka obcego w młodym wieku bardzo ułatwia start w dorosłe życie – w wielu firmach znajomość angielskiego jest podstawowym wymogiem. Jego znajomość jest więc absolutną podstawą. Metod nauki jest wiele i każdy powinien dopasować ją do swoich indywidualnych możliwości i preferencji. Popularna metoda SITA opiera się na relaksie i działa na podświadomość, metoda Wilka polega na nauce w małych grupach, w których głównym założeniem jest wyłapywanie i poprawienie błędów kolegów. Znana jest także metoda Callana – jej częścią jest szybkie przyswajanie dotychczas poznanego materiału poprzez system powtórek i stopniowe wprowadzanie nowego zakresu słownictwa i struktur gramatycznych oraz konwersacja z lektorem w szybkim tempie.

Metoda Callana – na czym polega i jak działa?

Szkolenia językowe dla firm

Twórca tej metody nauki, Robin Callan, postanowił wprowadzić nowe zasady przyswajania języka będąc niezadowolonym z technik nauczania stosowanych
w szkole Berlitz, w której był zatrudniony jako lektor. Rozpoczął więc opracowywanie nowej metody bezpośredniej. Utworzył własna szkołę językową, gdzie nauczano stworzonymi przez niego technikami z dużym sukcesem. Jego podstawowymi założeniami była rezygnacja z objaśniania skomplikowanych struktur gramatycznych na rzecz dużej ilości powtórek dotychczas przyswojonego materiału – za każdym razem powtarzane jest około 30 lekcji, natomiast nowy materiał wprowadzany jest powoli i stopniowo. Największy nacisk położony jest na mówienie – mówienie w obcym języku jest uważane za najtrudniejszy element i ważne jest, by pomóc uczniowi przełamać barierę. Mówienie zajmuje około 80% czasu każdej lekcji i jest to najistotniejsza część zajęć. Pozostałe 20% zajmuje pisanie, czytanie i sprawdzanie wiadomości. Po zakończeniu każdego nowego działu powtarzana jest całość i przeprowadzany jest
egzamin sprawdzający znajomość poziomu. Tym, co odróżnia metodę Callana od innych systemów nauczania, jest szybkość przeprowadzania konwersacji – lektor od początku mówi szybko – nie pozwala to na ani jedną chwilę znużenia, znudzenia i wymaga stałego skupienia i silnej koncentracji na temacie. Uczeń odpowiada na pytania automatycznie, nie mając zbyt dużo czasu na zastanowienie – daje to szansę płynnej nauki wymowy i znaczenia całych zdań.

Szkoła językowa ELC – jak szybko przyswoić język angielski?

Szkoła ELC prowadzi kursy językowe zarówno dla dorosłych, jaki dla dzieci i młodzieży. Prowadzone są w niej techniki nauczania wprowadzone przez Robina Callana – jest to idealny sposób przyswajania języka obcego dla młodych osób. Dzieci i młodzież mają dużo mniejsze opory przed swobodnym używaniem języka w dotychczas poznanym stopniu niż osoby dorosłe – szybka konwersacja nie sprawia im więc trudności a prowadzenie jej w formie zabawy podnosi atrakcyjność zajęć. Mówienie, które jest podstawową częścią lekcji i zajmuje najwięcej czasu, nie sprawia młodym osobom tak wielkich trudności. Młodzież chętniej próbuje nowych konstrukcji, szybciej uczy się używania słów w odpowiednim kontekście a rozbudowany system powtórek umożliwia im to.

Angielski jest najczęściej wybieranym językiem w szkołach i na kursach – rodzice najchętniej wysyłają swoje dzieci właśnie na lekcje angielskiego. Jest to słuszna decyzja, gdyż znajomość tego języka niezwykle pomaga w dorosłym życiu i ułatwia je. Warto pamiętać także o dobraniu odpowiedniej metody nauki, którą dziecko będzie traktowało jako dobrą zabawę, a nie przykry obowiązek.

Więcej na temat nauki j.angielskiego metodą Callana można dowiedzieć się na stronie http://www.callan.opole.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Danuta Janik pisze:

    Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej metodzie, choć angielskiego uczę się już od kilku lat. Myślę, że forma nauki przez zabawę jest znacznie ciekawsza także dla dorosłych, ponieważ sprzyja motywacji i lepszemu zapamiętywaniu. Ja wybrałam akurat zagraniczny kurs językowy, który szczerze polecam http://www.wyjazdy-jezykowe.com/angielski/, jednak w przyszłości chętnie spróbuję czegoś nowego. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>