Aranżacja własnego mieszkania. Oto, co trzeba wiedzieć!

usługi szklarskie WrocławKażda osoba chce mieć pięknie zaprojektowane i wykończone mieszkanie lub dom. Zresztą nie tylko, bo na tym samym zależy firmom, które decydują się na wynajem przestrzeni biurowej. Ostatecznie więc aranżacja wnętrza ma odpowiadać indywidualnym potrzebom. Tyczy się to każdego pomieszczenia – w tym również łazienki.

Łazienka ostoją spokoju? Tak, ale nie tylko

Dla wielu osób to właśnie łazienka stanowi miejsce, w którym można się szybko zrelaksować po ciężkim dniu. Gorąca kąpiel, zimny prysznic czy zwykłe odświeżenie ciała, pomaga w szybszej regeneracji. Łazienka musi być jednak miejscem, które samo zaprasza do odpoczynku, dlatego podczas projektowania tego wnętrza należy wziąć pod uwagę szereg ważnych czynników. Przede wszystkim, kolory nie powinny być zbyt jaskrawe i rażące. 

Lepiej postawić na stonowaną kolorystykę, chociaż z drugiej strony najważniejsze, aby efekt końcowy zadowolił osobę, która taki projekt zleca. Następnie przyjdzie czas na wybór akcesoriów i mebli łazienkowych – toalety, prysznica, wanny, umywalki itd. Bardzo ważny będzie tutaj również zlew łazienkowy. Kapitalnie wyglądające modele w kolorach białym oraz czarnym doskonale wpasują się do ogólnej stylistyki każdej łazienki. To kolory kojarzące się z elegancją, czystością i wygodą. Zlew łazienkowy, podobnie jak cała reszta wyposażenia mieszkalnego musi wpasowywać się w ogólny projekt całej aranżacji. To także strefa, którą będziemy dzielić z innymi osobami i do której dostęp będą mieli goście, dlatego warto jej poświęcić jak najwięcej czasu, aby dopieścić wszystkie szczegóły.

Dom ma kojarzyć się z bezpieczeństwem

Od zarania dziejów ludzkości dom miał kojarzyć się z bezpieczeństwem. Dlatego też przywiązywano ogromną wagę do aranżacji pomieszczeń, co w zasadzie nie zmieniło się znacząco do dzisiejszych czasów. Urządzanie wnętrza musi się bazować na konkretnym projekcie i to zazwyczaj właśnie od jego stworzenia zaczynamy zabawę z aranżacją mieszkania.

b1

 

Osoby, które zamieszkują dane mieszkanie lub dom, muszą czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Wspomniana wcześniej łazienka zalicza się do tzw. strefy publicznej, a więc tej, z której korzystają wszyscy domownicy. Podobnie jest w przypadku salonu czy kuchni, dlatego właśnie te pomieszczenia muszą być uniwersalne i reprezentacyjne. Już na etapie projektu warto pomyśleć o tym, że to właśnie te pokoje będą też odwiedzane przez zapraszanych przez nas gości. Krzykliwe kolory, dziwaczne ozdoby i niekoniecznie dobrze komponujące się ze sobą meble warto zostawić na projektowanie strefy prywatnej, czyli swojego własnego pokoju. 

Co dalej? Dobór kolorystyki, strefa wejściowa, itd.

Omawiana strefa publiczna to również przedpokój. Tutaj kluczowy będzie dobór odpowiedniego oświetlenia oraz takie zaprojektowanie przestrzeni, aby zachować, jak najwięcej miejsca. Lepiej zatem odpuścić sobie dużą liczbę mebli – wystarczy szafka na buty, wieszak i ewentualnie lustro. Jeśli chodzi o kolorystykę, to warto postawić na bezpieczne barwy w postaci bieli i czerni. Takie połączenie nie spowoduje, że mieszkanie nabierze muzealnego charakteru, choć z pewnością podkreśli lub zamaskuje te elementy, jakimi chcemy się pochwalić lub które chcemy ukryć.

b2

Podczas aranżacji własnego mieszkania warto pamiętać również o zachowaniu przestronności. Wszelkie niepotrzebne meble i bibeloty lepiej oddać lub wyrzucić – zagracona przestrzeń wpływa negatywnie komfort i samopoczucie domowników. Jest to ważne zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie optyczne powiększenie przestrzeni jest zjawiskiem pożądanym. Nie zapominajmy również o roli oświetlenia – okna muszą wpuszczać światło słoneczne w takich miejscach, aby pomieszczenia nie wydawały się ciemną piwnicą. Poza tym, dzięki temu pokój będzie sprawiać wrażenie przytulnego i schludnego. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>