Asystentka szefa – Co to za praca?

hello-i-m-nik-lTIoVDLpqh0-unsplashDobra asystentka jest na wagę złota. Ta maksyma każdego dnia zyskuje kolejnych zwolenników. To prawa ręka szefa, która jest ogromnym wsparcie w jego codziennych zmaganiach z zarządzaniem firmą i jej pracownikami. Jej kompetencje mogą okazać się na wagę złota. Dobra asystentka szybko znajdzie zatrudnienie i zajmie niezachwianą pozycję na rynku pracy. Na czym polega jej praca?

Wymagające oferty pracy

Oferty pracy dla asystentek dostępne m.in. w serwisie internetowym Pracuj.pl mogą wydawać się wymagającymi pod względem kompetencji, jakimi powinna wykazać się kandydatka na to stanowisko. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że współczesna praca asystentki znacznie odbiega od stereotypu stworzonego wiele lat temu.
Dzisiaj od asystentki wymaga się znacznie więcej, niż umiejętności szybkiego pisania na maszynie i parzenia kawy szefowi. Często jest ona menadżerem sprawnie zarządzającym czasem pracy swojego szefa i organizacja ego grafiku zajęć. Pisanie raportów i sprawozdań nie może być dla niej tajemnicą. Podobnie, jak branża, w jakiej funkcjonuje firma.

Prawa ręka szefa

To nie przypadek, że o asystentkę szefa zwykło się nazywać jego prawą ręką. Z racji tego, że towarzyszy mu niemal na każdym kroku, musi wykazać się wieloma umiejętnościami, które często ratują sytuację, gdy ta dojdzie do krytycznego poziomu. Musi świetnie radzić sobie w kontaktach interpersonalnych, być kreatywną i charakteryzować się umiejętnością logicznego myślenia. Wszystko po to, by w miarę możliwości przewidzieć najbliższe potrzeby szefa i być na to przygotowaną.
Dobra asystentka musi mieć zaufanie swojego szefa. Często bowiem ma dostęp do informacji strategicznych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Powinna też cechować się dyskrecją. W otoczeniu szefa i jego kontrahentów może bowiem zdarzyć się sytuacja, która nie powinna wychodzić poza krąg uczestniczących w tym osób.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>