Aukcje aut z USA

sven-d-a4S6KUuLeoM-unsplash

Amerykańskie auta cieszą się olbrzymią popularnością w ostatnim czasie. Coraz więcej osób szuka firm, które pomogą kupić i sprawdzić samochód do Polski. Jak się okazuje w praktyce, sam zakup auta w USA jest dość skomplikowany i znacznie różni się od przebiegu transakcji, który klienci znajdą. Aukcje aut z USA dają możliwość zakupu świetnego samochodu od popularnego, sprawdzonego producenta w dobrej cenie. Co więc warto o nich wiedzieć? Gdzie można zgłosić się po pomoc w zakupie samochodu? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Aukcja z amerykańskimi samochodami

Wiele stron internetowych, na których odbywają się aukcje samochodowe z USA wymaga od zainteresowanych założenia konta i zalogowania się na nim. Po czym, od razu można brać udział w licytacji samochodu, który ma się na oka. Przy każdym samochodzie można znaleźć jego szczegółowy opis, aktualną cenę kupna (która zmienia się oczywiście po tym, gdy kolejne osoby oferują wyższą cenę) oraz datę i godzinę zakończenia aukcji. Najczęściej licytacje rozpoczynają się od bardzo małych kwot, więc jest wielu chętnych. Gdy cena wzrasta licytują osoby naprawdę zainteresowane ostatecznym kupnem. Wydawać by się mogło, iż przebiega to niezwykle szybko, sprawnie i prosto. W rzeczywistości jednak przy wielu dobrych autach trzeba wcześniej wpłacić określoną sumę pieniędzy, by w ogóle móc rozpocząć licytację. Gdy kupujący wygra aukcję ma zazwyczaj tylko 48 godzin na zrobienie przelewu. Kolejno czekają go zawiłe procedury związane ze ściągnięciem samochodu do kraju.

Czy warto wziąć udział w takiej licytacji?

Osoby, które kochają amerykańskie samochody odpowiedzą na to pytanie zdecydowanym tak. Ci, którzy z kolei nie chcą czekać kilka miesięcy na nowy pojazd, nie przypadnie do gustu taka licytacja oraz wszelkie formalności związane z zakupem samochodu w Stanach Zjednoczonych. Trzeba jednak podkreślić, iż ciężko w naszych komisach samochodowych znaleźć auta tak eleganckie i luksusowe, jakie można znaleźć w ofertach sprzedażowych pochodzących z USA. Amerykańskie samochody bowiem wybierają nie tylko kolekcjonerzy starych, eleganckich aut, ale również fani szybkich, sportowych i co najważniejsze efektownych czterech kółek, które są naprawdę bardzo bogato wyposażone. Auta z USA słyną także z dobrych cen. Dlatego też wielu klientów jednak decyduje się na sprowadzenie wymarzonego samochodu i przejście przez te wszystkie niezbędne formalności, gdyż cena niektórych modeli jest naprawdę bardzo korzystna. Warto więc śledzić aukcje samochodowe z USA, gdyż można tam znaleźć prawdziwe perełki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>