Awaryjne zasilanie dla domu – jakie masz opcje?

back-thermometer-949223_960_720Rozwiązania zasilania awaryjnego mają być niezawodnym i stabilnym źródłem zasilania w obliczu niemożliwych do przewidzenia warunków pogodowych. Te rozwiązania są jeszcze ważniejsze teraz, gdy nadchodzą sezony surowej pogody.

W tym artykule porównamy różne opcje zapewnienia awaryjnego zasilania awaryjnego w domu, w tym ich zalety i ograniczenia. Materiał został przygotowany we współpracy z Eltrox.

Opcja nr 1 – awaryjny generator w trybie gotowości

87% przerw w dostawie prądu jest spowodowanych trudnymi warunkami pogodowymi Awarie związane z pogodą podwoiły się od 2003 roku, warto więc mieć na uwadze takie awaryjne zasilanie. Jeśli chcesz zainstalować generator rezerwowy, warto też znaleźć profesjonalistów, którzy mają doświadczenie i wiedzę, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Generator rezerwowy zapewnia 24-godzinną ochronę przed awarią i spokój ducha, wiedząc, że Twoja rodzina i dom są bezpieczne i nie zmarzną. Jeśli zainstalujesz go wraz z profesjonalistami będziesz mieć pewność, że Twój generator jest profesjonalnie zainstalowany, konserwowany i objęty gwarancją.

Oto najważniejsze korzyści: 24-godzinna ochrona przed zanikiem energii, może zasilać wszystko w domu, w tym ogrzewanie, światła, urządzenia i wrażliwą elektronikę. Generator jest całkowicie automatyczny – uruchamia się automatycznie i przekazuje moc w przypadku awarii. Właściciel domu nie musi być obecny w takiej sytuacji. Dodatkowe powody, dla których warto rozważyć tę opcję to fakt, że to dodaje wartość do Twojego domu. Działa na propan lub gaz ziemny (paliwa samozasysające), a efektem jest cicha i niezawodna moc.

Opcja nr 2 – Podłączenie przenośnego pieca i przenośny generator

Modyfikacje obwodu pieca to kolejne rozwiązanie. Podłączenie pieca przenośnego sprawia, że ​​piec jest jednostką wtykową. Fachowiec przełączy obwód pieca tak, aby można było go odłączyć w przypadku awarii zasilania, a następnie ponownie podłączyć do przenośnego generatora za pomocą przedłużacza. Wymagane jest pozwolenie na prace elektryczne. Prace powinny być wykonywane wyłącznie przez wykonawcę elektrycznego posiadającego licencję. Ta metoda instalacji została zatwierdzona i spełnia wymagania, jest również kolejnym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować.

W przypadku awarii zasilania wystarczy odłączyć piec i podłączyć do przedłużacza podłączonego do przenośnego generatora. Jest to najbardziej podstawowa konfiguracja, a także najbardziej ograniczona, ponieważ zapewnia zasilanie tylko przez przedłużacze. W zależności od wielkości przenośnego generatora może być dostępny tylko jeden lub dwa obwody. Jako minimalny rozmiar zalecany jest generator o mocy 2000 W z 2 punktami wtyczki. Zapewni to moc dla pieca i lodówki.

Na koniec jeszcze opcja nr 3 – wlot zasilania, ręczny przełącznik transferu i przenośny generator. Ta opcja wykorzystuje przenośny generator do zasilania krytycznych obciążeń w domu. Po prostu trzeba podłączyć przenośny generator do skrzynki zasilającej zainstalowanej na zewnątrz domu, w pobliżu panelu elektrycznego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>