Ta farba do betonu odmieni Twój ogród

farba do betonuJeśli chcesz poprawić wygląd prostych i ponurych betonowych słupków otaczających Twój ogród, dobrym pomysłem może być pomalowanie ich. Być może już próbowałeś to zrobić i osiągnięty efekt nie był zadowalający. Dlatego właśnie, zanim znów spróbujesz powlec je farbą, powinieneś zapoznać się z kilkoma poradami, które mogą wskazać błędy, które są przyczyną poprzednich niepowodzeń. Trzeba wziąć pod uwagę, że w przeciwieństwie do drewna, beton w swojej naturalnej postaci jest słabo przyczepny i ma tendencję do zrzucania farby stosunkowo szybko po nałożeniu. Dlatego przed rozpoczęciem malowania trzeba odpowiednio przygotować słupki i inne betonowe elementy ogrodzenia, zanim pojawi się na nich farba do betonu. Ponadto, jeśli chcesz, aby wykończenie było trwałe i wyglądało estetycznie bez względu na zmiany w warunkach pogodowych, wybierz specjalistyczną farbę o dobrej elastyczności, która pozwala jej rozszerzać się i kurczyć wraz ze spadkiem i wzrostem temperatury.

Farba do betonu to nie wszystko

Zanim rozpoczniesz malowanie, powinieneś wykonać kilka innych czynności przygotowujących, dzięki którym malowanie będzie łatwiejsze, farba do betonu lepiej pokryje zniszczenia i nierówności, a uzyskany efekt będzie trwalszy.

  • Usuń roślinność rosnącą na lub wzdłuż każdego betonowego słupka ogrodzenia, używając nożyc do żywopłotu. Usuń trawę z dna słupków za pomocą obrzynarki lub motyki ogrodowej.
  • Oczyść słupki betonowe myjką ciśnieniową. Upewnij się, że cały kurz i brud zostały usunięte, w przeciwnym razie podkład i farba mogą nie przylegać prawidłowo. Poczekaj, aż posty wyschną.
  • Upewnij się, że cały kurz i brud zostały usunięte, w przeciwnym razie podkład i farba mogą nie przylegać prawidłowo.

Kiedy już wykonasz powyższe czynności przygotowawcze, możesz przystąpić do nanoszenia na beton farby. Idealna farba do betonu Aksilbet ma właściwości, dzięki którym malowanie będzie prostą i niewymagającą dużego wysiłku czynnością. Zanim jednak zaczniesz malowanie właściwe, pokryj oczyszczony beton podkładem lateksowym akrylowym, używając pędzla lateksowego o średnicy 7,5 do 10 cm (3 do 4 cali). Poczekaj dwie godziny, aż słupki wyschną, a w międzyczasie umyj pędzel czystą wodą z kranu.

Dopiero teraz pokryj zagruntowany beton akrylową farbą lateksową tak samo, jak wcześniej podkładem.

WSKAZÓWKA

Wybierz na malowanie ciepły dzień, kiedy nie pada i nie wieje silny wiatr.

OSTRZEŻENIE

Nie maluj w temperaturach poniżej 5° Celsjusza, ponieważ farba nie utwardzi się prawidłowo. Nie maluj zakurzonych lub zabrudzonych betonowych słupków ogrodzeniowych, ponieważ farba nie będzie przyczepiać się do podłoża. Nie maluj bezpośrednio na gołym betonie. Nie używaj zwykłej farby lateksowej zamiast akrylowej farby lateksowej, ponieważ takie wykończenie nie będzie trwałe.

Farba do betonu świetnie sprawdzi się przy malowaniu donic

Jeśli planujesz pomalować również betonowe donice, weź pod uwagę parę ważnych czynników. Po pierwsze, ponieważ pojemniki te są narażone na działanie dużej ilości wody, należy wybrać odpowiedni rodzaj powłoki, która może wytrzymać dużą wilgotność. Ponadto należy zastosować odpowiednie techniki przygotowania powierzchni, w przeciwnym razie z czasem wystąpią odpryski i łuszczenie. Usuń cały brud i roślinność z betonowych donic. Dokładnie wyczyść betonową donicę myjką ciśnieniową. Upewnij się, że wszystkie pozostałości zostały usunięte, ponieważ kurz lub brud zakłócają przyczepność farby. Pozostaw donicę do całkowitego wyschnięcia.

Jeśli to możliwe, umieść betonową donicę na tkaninie. Jeśli donica jest zbyt ciężka, aby ją podnieść, przykryj obszar wokół betonowej donicy arkuszami pyłu z tkaniny.

Nałóż cienką warstwę lateksowego podkładu wiążącego na betonową donicę za pomocą pędzla lateksowego. Pędzel umyj wodą. Pozostaw podkład do wyschnięcia i utwardzenia przez cztery godziny.

Nałóż dwie warstwy zewnętrznej akrylowej lateksowej na donicę w ten sam sposób, w jaki nałożyłeś podkład. Najlepsza będzie farba do betonu Aksilbet. Zrób dwie godziny przerwy w malowaniu do wyschnięcia między nakładaniem kolejnych warstw. Pozostaw pomalowaną donicę na cały dzień do wyschnięcia przed sadzeniem w niej roślin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>