Biuro rachunkowe, księgowy online czy doradca podatkowy?

home-slide-2_image

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, i wymaga dużego poświęcenia uwagi i zaangażowania ze strony przedsiębiorcy. Całe stosy dokumentów piętrzące się na biurku mogą przyprawiać o ból głowy, szczególnie gdy rozpoczynają się pierwsze wydatki oraz opłaty państwowe. Wówczas zaczynamy rozpaczliwie poszukiwać kogoś, kto jest w stanie ogarnąć całą tak zwaną „papierkową robotę”, i odciąży nas z tego przykrego obowiązku, dając nam jednocześnie swobodę działania na innym polu rozwijania firmy.

Obecnie powstało wiele Instytucji, które oferują przedsiębiorcom coraz to bardziej atrakcyjne oferty, które kuszą perspektywą nowoczesnej technologii i odciążenia z obowiązków, jednak często przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z tradycyjnej usługi biura rachunkowego, pomijając współpracę z księgowym online, czy usługi doradcy podatkowego. Czemu akurat biuro rachunkowe?

Księgowy online

W dobie nowoczesności, gdzie świat funkcjonuje w dużej mierze przy pomocy komputerów, a wiele urzędowych spraw można załatwić za pomocą Internetu, Instytucje oferują nam szereg dogodności które otrzymamy po nawiązaniu współpracy z księgowym online.

Wyliczają nam, ile pieniędzy, jak dużo przestrzeni zaoszczędzimy, powierzając nasze finanse księgowemu, z którym będziemy mieli stale kontakt przez Internet, a także 24 godzinny wgląd w nasze dokumenty, oraz czynności jakie podejmuje księgowy w naszym imieniu. Mimo tych wszystkich zalet, wielu ludzi nadal obawia się oddać swoje pieniądze i sprawy w ręce kogoś, z kim kontakt mogą mieć jedynie wirtualnie. Tradycja nadal zwycięża, a widok kogoś zajmującego się twoimi sprawami, w twoim biurze, gdzie możesz na bieżąco patrzeć mu na ręce i mieć kontrolę nad wszystkim jest o wiele częściej wybieraną perspektywą.

Doradca podatkowy

Z czym kojarzy nam się doradca podatkowy? Z delikatną łysiną, i wypłowiałym garniturem? Często to pierwsze, co przychodzi nam na myśl. I zazwyczaj mimo niekwestionowanej wiedzy takiej osoby, nie zawiązujemy bliższej współpracy z nią, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeba nam kogoś zaufanego, o dużej wiedzy, i kogoś, kto zostanie na dłużej, a nie na jednorazowe spotkania. Świadomość, że naszymi finansami zajmuje się osoba zaufana i doświadczona, która w razie potrzeby udzieli nam porady i wesprze w trudnościach z dokumentacją ciągle zwycięża w pojedynku o najlepszy sposób zajmowania się wydatkami firmy, dlatego niestety doradca finansowy dla osób ceniących zaufanie i dyspozycyjność nie jest zbyt dobrym wyborem na dłuższą metę.

Biuro rachunkowe – mamy zwycięzcę!

Niekwestionowanym numerem jeden spośród wszystkich tych atrakcyjnych ofert współpracy, jest oczywiście tradycyjne biuro rachunkowe, które działa w większości polskich firm i przedsiębiorstw. Ludzie którzy podejmują działalność gospodarczą, są zdecydowani i pewni swoich racji, a także wymagają podobnych cech u swoich współpracowników.

Faktem jest również, ze ta sprawdzona i popularna metoda zajmowania się pieniędzmi firmy to tak naprawdę jedyny sposób dający największe prawdopodobieństwo, że wszystko będziemy mieli pod ścisłą kontrolą, a wszelkie niepożądane działania zostaną natychmiast wychwycone. Jak wszyscy wiedzą, dzisiaj nikomu nie można ufać, a przynajmniej trzeba mieć ograniczone zaufanie, dlatego biuro rachunkowe zdecydowanie góruje wśród innych metod dbania o finanse.

Biuro rachunkowe to najzwyczajniejsza i najprostsza metoda, gdzie osoba którą upoważniłeś, w Twoim imieniu zajmuje się segregacją dokumentów, ważnymi wpłatami, oraz porządkuje twój budżet tak jak sobie tego życzysz, i przede wszystkim – jak wymaga tego aktualna sytuacja firmy. Zatem, jeżeli wciąż się wahasz co do wyboru sposobu dbania o swoje finanse, z łatwością i najszybciej możesz wybrać właśnie biuro rachunkowe, które sprawdzi się nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach w firmie, a Tobie da spokojną głowę i uwolnienie od przykrego obowiązku, jakim jest siedzenie długimi godzinami w dokumentach.

Materiały wykorzystane w artykule dostarczyło Biuro rachunkowe w Nowym Sączu – Biuro Firma – dziękujemy.

1 Komentarz

  1. Mariola Gacek pisze:

    Z naszą firmą było tak, że próbowaliśmy wszystkich trzech opcji. Najkorzystniej wychodzi własne biuro rachunkowe ponieważ koszty są zbliżone jak z pozostałymi dwoma opcjami. Z tym, że do księgowego online jakoś nie miałam zaufania (muszę widzieć daną osobę aby jej zaufać w pewnych kwestiach), z doradcą było lepiej tyle, że drożej :) Więc wybraliśmy w końcu biuro http://efra.waw.pl/. Póki co jest ok :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>