Biuro rachunkowe w Londynie – może się przydać

londyn-ksiegowy

Zwrot podatku

Przyczyn, które rodzą potrzebę korzystania z biura rachunkowego w Londynie jest wiele. Jako jedną z najczęściej występujących można wskazać zwrot podatku. Przysługuje on każdemu legalnie zatrudnionemu na terenie Wielkiej Brytanii pracownikowi kontraktowemu. Oczywiście taki zwrot może wystąpić jedynie wtedy, kiedy podatek potrącony z wynagrodzenia rocznego jest wyższy niż powinien. Podobnie jak w Polsce można liczyć nawet na zwrot całości pobranego podatku, jeżeli zarobiona suma jest niższa od wolnej od niego kwoty. Istotne jest także to, iż ewentualny zwrot podatku przysługuje także osobom, które już nie pracują na terenie Wielkiej Brytanii i nie przebywają na jej terenie, lecz podejmowały legalną prace w ostatnim roku rozliczeniowym.

Samozatrudnienie

Każdy kto pracuje na terenie Wielkiej Brytanii jako tzw. „self-employed” bądź „subcontractor” ma obowiązek samodzielnego rozliczenia się z podatku z tamtejszym Urzędem Skarbowy. Jest to o tyle ważna kwestia, iż w razie nie dopatrzenia tego obowiązku podlega się karze finansowej. Ponadto w przypadku pracy jako podwykonawca czyli tzw. „subcontractor” możliwe jest wystąpienie zwrotu pobranego podatku. Samo określenie koniecznych rozliczeń jest dość skomplikowane, gdyż suma bilansowa podlega wpływowi wielu czynników. Z tego powodu warto korzystać z usług biura rachunkowego, dzięki czemu można uniknąć wielu pomyłek, które mogą działać na naszą niekorzyść.

Obsługa spółek

Obsługa prawno- podatkowa spółek dotyczy wielu aspektów ich funkcjonowania. Pomoc biura rachunkowego może dotyczyć zarówno samej rejestracji firmy oraz potwierdzenia jej udziałów jak i corocznej jej działalności. Usługi wykwalifikowanych księgowych zapewniają prawidłowe rozliczenia roczne, tworzenie list płac pracowników oraz rozliczanie kwestii związanych z podatkiem VAT.

Benefity

W Wielkiej Brytanii istnieje rozbudowany system pomocy finansowej dla rodzin. Biuro rachunkowe w Londynie pomaga pozyskać benefity, które z racji niekorzystnej sytuacji finansowej przysługują osobom, które się w niej znalazły. W dużej ilości przypadków pomoc finansową można uzyskać na dziecko lub dzieci. Do dostępnych benefitów należy m. in. zasiłek dla rodzin wychowujących dziecko lub dzieci. Wyliczany on jest na podstawie dochodów i zależy od ilości potomstwa. Może być on przyznany zarówno osobom pracującym, jak i tym pozostającym bez pracy. Istnieje także zasiłek finansowy dla osób osiągających niskie dochody, lecz nie posiadających dzieci. Mogą ubiegać się o niego osoby zarówno pracujące na etacie jak i samozatrudnione. Innym rodzajem pomocy są dopłaty do mieszkania. W ich przypadku możliwe jest pokrycie nawet całości opłat z tego z tytułu. Odmienną grupę tworzą zasiłki wypłacane osobom, które spodziewają się dziecka. Aby dowiedzieć się o odmianach poszczególnych benefitów, sprawdzić na które z nich się kwalifikujemy oraz ubiegać się o wybrane pozycje warto skorzystać z usług biura rachunkowego.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

W sytuacji, gdy już wiemy, iż nie obejdzie się bez korzystania z usług biura rachunkowego w Londynie, przychodzi czas na jego wybór. Najlepszym wyjściem jest znalezienie oferty firmy, która posiada doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę. Oczywiście istotną rolę odgrywają tu również oferowane przez biuro ceny. W wielu przypadkach warto także zwrócić uwagę na to, jaką elastyczność w działaniu oferuje dane biuro. Bardzo często bowiem będziemy potrzebowali dotrzymać określonych terminów czy też dokonać zapłaty za usługi w wygodny dla nas sposób. Wiele biur oferuje również możliwość załatwiania spraw za pośrednictwem Internetu lub też telefonicznie. Może to się okazać istotne, szczególnie wtedy, gdy już nie przebywamy na terenie Wielkiej Brytanii, lecz zamieszkujemy na przykład w Polsce. Jeżeli pozostały nam do rozliczenia kwestie podatkowe, to z pewnością będziemy zainteresowani ich załatwieniem bez konieczności odwiedzania kraju byłego miejsca zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>