Brak pracy i pożyczka

o-SAD-UNEMPLOYED-facebook

Często następstwem braku zatrudnienia lub jego utraty jest znaczne pogorszenie się sytuacji finansowej. Czy sięganie wówczas po pożyczkę jest dobrym rozwiązaniem i o czym warto pamiętać, aby nie wpaść przy tym w tarapaty.

Niewątpliwie zatrudnienie daje pewien komfort finansowy, oczywiście przy uwzględnieniu comiesięcznych wydatków – czasami te dwie strony są do siebie niebezpiecznie zbliżone, co sprawia iż osoba żyje “z miesiąca na miesiąc”. Co więcej, stałość zatrudnienie jest dzisiaj raczej na dość niskim poziomie, zwłaszcza w sektorze prywatnym, gdzie firmy przeżywają różne kryzysy. Tak zwana “budżetówka” – sektor państwowy, daje większą stabilność, jednak pensje często nie są zbyt imponujące. W każdym razie prawdziwy problem zaczyna się w momencie utraty posady lub wypadku losowego, który uniemożliwia dalszą zawodową działalność.

Wówczas wydatki są pokrywane najczęściej z oszczędności, a w przypadku ich braku – z pożyczek. Pożyczyć pieniądze można w różnych miejscach – często pierwszą deską ratunku jest rodzina, a także przyjaciele. Jeśli jednak nie można liczyć na ich pomoc finansową, pozostaje zwrócenie się do banku lub firmy pożyczkowej. Naturalnie uzyskanie pożyczki bankowej przy braku dochodów jest dość trudnym zadaniem – stąd popularność pozabankowych pożyczek ratalnych oraz tzw. chwilówek. Opinia o nich jest dość krytyczna, jednak brane z głową nie muszą wpędzić w kłopoty, a mogą się okazać doraźną pomocą w okresie przejściowym.

Zarówno przy krótkoterminowych pożyczkach online, jak i wielomiesięcznych pożyczkach, nierozsądnym jest ich branie ze świadomością braku możliwości spłaty – wówczas na pewno odbije się to niekorzystnie na rezultacie finansowym. Jednak z drugiej strony, jest także szansa na uzyskanie nieoprocentowanej pożyczki – dotyczy jednak wybranych firm, które pożyczają nowym klientom środki (do kwoty rzędu 1500 złotych) na krótki okres czasu (np. 30 dni). Koniecznie uwagę trzeba zwrócić na kryterium warunkujące RRSO na poziomie 0% – jest to terminowa spłata. Czasami nowe firmy decydują się na taką lub inną formę promocji, aby zachęcić klientów do związania się właśnie z nimi (nowości można zobaczyć pod adresem http://chwilowki-online.org/nowe-chwilowki).

Tak czy inaczej, poza finansowym aspektem naszej pracy, dobrym pomysłem na bezpieczeństwo jest ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wówczas nawet przy redukcji etatów przez szefa, mamy odpowiednie kompetencje aby inny pracodawca uznał nas za wartościowego pracownika. Zawsze można rozważyć także założenie własnego biznesu, choć to niełatwa droga i wymaga zazwyczaj na starcie pewnych oszczędności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Lidia pisze:

    Oj znam ten ból kiedy nie ma się stałej pracy a idą np. święta i trzeba za coś zrobić kolację świąteczną. W pracy na etat dostaje się przeważnie jakieś bony itp. ale jak ktoś nie ma pracy do lipa. Ja co roku biorę małą pożyczkę na http://www.chwilowka24.org. 500-1000 zł. W 2 miesiące oddaję i koszty mam minimalne. Bardzo pomocna rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>