Chcesz podziękować za awans? Flowerbox i inne ciekawe pomysły na biznesowe upominki

1

Czy za awans należy się prezent? Ogólnie rzecz biorąc to awansowanie kogoś w pracy jest zupełnie dobrowolne i raczej nie jest w porządku dla pracodawcy, aby oczekiwać czegoś w zamian. Nie zmienia to jednak faktu, że podarowanie prezentu to zwyczajnie wyraz wdzięczności i dowód dobrego wychowania. Rozumie się, że nie ma tu mowy o jakiś kosztownościach. Zbyt drogi prezent może być źle odebrany, na przykład jako forma przekupstwa czy podlizywanie się. Poza tym, po co komuś podwyżka, skoro stać go na tak kosztowne podarunki? Idealne natomiast może okazać się coś symbolicznego, o niewielkiej wartości materialnej, lecz dużej wartości sentymentalnej.

Co jest najlepszym prezentem dla szefa?

Twój szef to też człowiek i zapewne miło mu będzie, jeśli za awans podarujesz mu flowerbox. Jest to bardzo uniwersalny prezent ponieważ niemal każdy lubi kwiaty. Nie jest trudno znaleźć miejsce na kilka z tych ozdobnych roślinek, szczególnie jeśli są one zaprezentowane w tak poręcznej formie jak flowerbox. Kolejną, niepodważalną zaletą takiego rozwiązania jest duża swoboda w kompozycji zawartości swojego pudełka. Do wyboru ma się mnóstwo różnych gatunków kwiatów, które można dobrać z myślą o osobie, dla której przeznaczony jest ten prezent. W grę wchodzą między innymi krokusy, tulipany czy róże wieczne na RoseDuChateau.com. Taki upominek z pewnością ucieszy każdego, a dostępny jest w bardzo rozsądnej cenie. Flowerboxy to nowość na rynku, niektórych mogą nawet zaskoczyć, ponieważ odstają nieco od tradycyjnych bukietów czy kwiatków w doniczkach. Główna różnica to fakt, że w takiej skrzynce można stworzyć własne, unikalne zestawienie, które uczyni ją czymś bardziej personalnym, a co za tym idzie – bardziej wartościowym.

Inne pomysły na kreatywny podarunek.

O ile kwiaty są bardzo bezpieczną opcją, to znając swojego szefa można zdecydować się na coś nieco śmielszego. Najlepsze prezenty to takie, które są dopasowane do zainteresowań i preferencji obdarowywanej osoby. W przypadku otrzymywania awansu zazwyczaj będziesz miał już staż na tyle długi, że choćby częściowe obeznanie się z kadrą będzie już za tobą. W takim wypadku naturalnym jest znanie rzeczy takich jak, na przykład, hobby swojego przełożonego. Czy zbiera on znaczki? Wtedy dobrym pomysłem jest jakiś unikatowy egzemplarz bądź elegancki album. Być może jest on fanatykiem wędkarstwa? Nic nie będzie lepsze od nowej wędki, pontonu albo zestawu przynęt. Jeśli okaże się, że twój przełożony pasjonuje się ogrodnictwem, to tak czy inaczej będziesz praktycznie zmuszony, aby dać mu w prezencie właśnie flowerbox.

Czego nie powinno się dawać jako prezentu?

Są rzeczy, których absolutnie nie powinno się dawać w ramach podziękowania za awans. Pierwszą z nich są pieniądze. Byłoby to kompletnie śmieszne i niedorzeczne – szef zapewne zarabia wiele więcej i żadna kwota nie wywrze na nim wrażenia. Nie powinno się również wybierać nic kontrowersyjnego czy niepoprawnego. Ta kwestia oczywiście może podlec dyskusji, ale lepiej jest unikać zbędnego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>