Co podarować dobremu szefowi na urodziny?

man hands holding gift box in office

Co dać szefowi na urodziny? To problem większości pracowników… Co prawda w sklepach mamy bardzo szeroki wybór upominków, ale wbrew pozorom wcale nie ułatwia to sprawy.

Jaki powinien być idealny prezent dla szefa?

Po pierwsze taki prezent powinien być w miarę neutralny, zwłaszcza, jeśli niezbyt dobrze znamy preferencje naszego przełożonego. Na pewno podarunek nie powinien zawierać akcentów odnoszących się do polityki czy symboli religijnych. Te dwa tematy są bardzo drażliwe i bardzo łatwo doprowadzić do nieporozumienia. Równie ważna jest cena podarunku. Prezent nie powinien być ani zbyt tani ani nadmiernie kosztowny. W pierwszym przypadku obdarowana osoba może poczuć się zlekceważona i urażona. W drugim przypadku nadmiernie kosztowny prezent może wzbudzić konsternację. Najlepiej wybrać coś ze średniej półki cenowej…

Co może znaleźć się na liście prezentów dla szefa?

Po pierwsze kwiaty. One są zawsze mile widziane, zwłaszcza wtedy, kiedy jeszcze niezbyt dobrze znamy naszego zwierzchnika. Wtedy możemy mu podarować ładny bukiet kwiatów i pudełko dobrych czekoladek. Taki prezent ucieszy praktycznie każdego.

Inną ciekawą propozycją jest waporyzator. Urządzenie to nazywane jest również parownikiem, odparownikiem, vaporyzerem, waporyzerem, waporizerem, waproizatorem (ciekawe waporyzatory można zobaczyć tutaj)

Generalnie to urządzenie działa bardzo prosto. Ma za zadanie podgrzanie oraz odparowanie jakiejś substancji. Odparowana substancja (para) ma służyć do inhalacji, którą wykonuje użytkownik.. Urządzenie składa się specjalna komora, do której możemy włożyć (nabić) jakąś substancję. Może to być na przykład materiał roślinny (susz), ale może to być także substancja płynna bądź konsystencja wosku lub oleju.
Komora ta jest podgrzewana i właśnie dzięki temu powstaje para (ang. vapor). Następnie para może zostać zainhalowana przez użytkownika.

Proces odparowywania sprawia, że uzyskujemy największą ilości substancji aktywnych z materiału do odparowywania. Materiały do odparowywania to tytoń, inne zioła bądź różne mieszanki ziół.

Inne propozycje prezentów dla szefa?

Znacznie łatwiej jest nam podjąć decyzję, gdy choć trochę znamy gust i upodobania naszego przełożonego. W takim wypadku możemy zdecydować się na nieco bardziej osobisty prezent. Idealnym pomysłem może być książka. Jeśli chcemy, aby nasz prezent nabrał indywidualnego charakteru niech każdy pracownik złoży swój podpis pod stosowną dedykacją. Taka książka to nie tylko prezent na urodziny, to pamiątką na lata.

Jeśli mamy nieco więcej gotówki, a nasz szef ma na przykład okrągłą rocznicę urodzin to możemy zdecydować się na nieco wystawniejszy prezent. Jednym ze sztandarowych prezentów w takiej sytuacji jest wieczne pióro. To bardzo elegancki jednocześnie dość neutralny prezent. Z pewnością przypadnie do gustu szefowi w każdym wieku…

Kubki, podkładki i inne śmieszne gadżety. Czy warto je kupować

W ostatnim czasie na naszym rynku pojawiło się mnóstwo śmiesznych gadżetów, które dedykowane są szefom. Część z nich w swojej stylistyce nawiązuje do okresu PRL-u. Czy warto decydować się na zakup takiego prezentu. W tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego przełożonego. Jeśli jesteśmy na sto pięćdziesiąt procent pewni, że taki prezent trafi w jego poczucie humoru, to śmiało ruszajmy na zakupy. Jednakże, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości to po prostu lepiej zrezygnować z zakupów. Zwłaszcza, jeśli nie znamy naszego szefa zbyt dobrze. Lepiej uniknąć sytuacji, która mogłaby się stać ewentualnym źródłem konfliktu na linii szef pracownicy. Wbrew pozorom nieudany prezent to doskonały pretekst doskonały temat do biurowych ploteczek…

Kilka krótkich słów podsumowania.

Zakup prezentu dla szefa nie jest łatwą sprawą. Jeśli nie znamy zbyt dobrze naszego przełożonego najlepiej wybrać coś w miarę neutralnego, co będzie miłym podarunkiem lecz nie wzbudzi niepotrzebnych kontrowersji. Zdajmy się na nasze wyczucie smaku oraz intuicję. Najlepszy prezent to taki, który sami byśmy chcieli od kogoś..

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Krzysztof pisze:

    Myślę, że jeśli mamy z szefem dobre relacje to powinniśmy na podstawie naszych obserwacji dobrać odpowiedni prezent. Jak dla mnie takie śmieszne gadżety typu kubki etc. to zwykła strata kasy. Ostatnio bardzo popularne są prezenty w postaci jakiś fajnych przeżyć – np lot paralotnią, bądź strzelanie czy quady. Myślę, że taki prezent będzie o wiele ciekawszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>