Co robić w weekend?

Tydzień pracy się skończył i nastąpił długo oczekiwany weekend? Czas odpocząć, ale od razu powstaje pytanie: co ciekawego zrobić, gdzie pójść? Aby twój następny weekend nie był z kategorii “nic specjalnego” i nie zamienił się w dni leżenia na kanapie lub obowiązków domowych, proponuję spędzić go w ciekawy i niezapomniany sposób. Główną zasadą dobrego weekendu jest — zapomnij o pracy.

  • Ćwiczenia lub jogging. Jeśli w tygodniu możesz powołać się na brak czasu, dużą ilość pracy i zmęczenie, weekend to idealny moment na to, żeby zacząć biegać lub pójść na zajęcia z zumby.
  • Ciekawa książka lub blog. Niezależnie od tego, jaką lekturę masz w ręce, zawsze możesz dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć na znajome rzeczy przez inny pryzmat.
  • Impreza domowa lub wyjście na miasto. Po trudnym tygodniu w pracy każdemu się chce spędzić czas wesoło w kręgu najbliższych przyjaciół. Nie ważne czy zorganizujesz imprezę domową, czy pójdziecie na piwo, najważniejsze, żeby ten czas spędzić przyjemnie.
  • Strzelnica (Warszawa). Na pewno nie jest to coś, co robisz na co dzień. Dlaczego nie zdobyć nowego doświadczenia i nie spróbować czegoś bardziej ekstremalnego, niż scrollowanie Instagramu?
  • Stań się turysta w swoim mieście. Być może to jest najwyższy czas odwiedzić muzeum lub tajemnicze zakątki miasta, w którym tak długo mieszkasz. Zawsze znajdą się interesujące miejsca, które czekają na ciebie.
  • Restauracja. Kiedy jak nie w weekend można pozwolić sobie na pyszną kolację z rodziną, znajomymi czy z partnerem. Odkryj dla siebie nowe smaki, zwiedzając egzotyczne restauracje twojego miasta.
  • Wybierz się za miasto. Jeśli wydaje ci się, że w twoim mieście nic już nie może cię zaskoczyć, jest to sygnał, że potrzebujesz dłuższej wycieczki. Wybieraj punkt docelowy i pakuj walizkę.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz książkę, czy wyjście na miasto, czy skusi cię strzelnica, czy może fitness, pamiętaj o tym, że weekend to jak życie — zbyt krótkie, aby spędzić jego na nudne i nieciekawe zajęcia.

Zdolność do odpoczynku jest najważniejszą umiejętnością osoby odnoszącej sukcesy. Czy warto zostać milionerem lub geniuszem, jeśli pozbawiłeś się odpoczynku? Dość nie doceniać potencjału rekreacji. Przestań spać do obiadu i siedzieć godzinami przy telewizorze lub monitorze.

Ciesz się życiem, szukaj możliwości, poszerzaj horyzonty doświadczenia. Nie odkładaj radość na później.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>