Czy warto inwestować w samochód?

chip-tuning-samochodow-na-gwarancji-ladyga-tuning

Tuning samochodu najczęściej kojarzony jest z montowaniem często niepotrzebnych gadżetów, które mają na celu tzw. robienie wrażenia na otoczeniu. Nie raz widzieliśmy jadące przez miasto auto, zwracające uwagę swoimi – delikatnie mówiąc – modyfikacjami. Nie zawsze są one potrzebne, jednak prawdziwy tuning może być często niezbędny, aby samochód był w takim stanie, w jakim chcielibyśmy go widzieć. Np. chip tuning jest usługą, która modyfikuje oprogramowanie silnika.

Taki chip tuning może zwiększać jego fabryczne możliwości. Tego typu usługi są dostępne w wielu miastach Polski. Może to być Gdańsk, Kraków, czy Gdynia. Generalnie, każde większe miasto oferuje usługi tuningujące z wielu zakresów, jak wyżej wspomniany chiptuning, czy np. usuwanie adblue, które również przewiduje ingerencję w oprogramowanie silnika, ale w zakresie dotyczącym układu emisji spalin. Często zdarza się tak, że układ ten w razie kłopotów aktywuje tryby awaryjne, czy włącza kontrolki, a przecież nic takiego się nie dzieje.

Można uniknąć takich problemów usuwając te układy, ale najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego warsztatu, zlokalizowanego w większych miastach jak np. Gdańsk, czy Gdynia. Chodzi o to, że nie warto udostępniać oprogramowania silnika fachowcom niewiadomego pochodzenia, których niestety jest mnóstwo poza kwalifikowanymi warsztatami. Najczęściej są oni zlokalizowani w domowych warsztatach i w ten sposób sobie dorabiają.

Profesjonalny warsztat zawsze jest gwarancją jakości

Ingerencja w oprogramowanie silnika powinna być dokonywana przez profesjonalistę. To dlatego chiptuning najlepiej zlecać prawdziwym fachowcom. Dzisiejsze samochody są znacznie naszpikowane elektroniką. Dla jednych jest to zaleta, dla innych wada. Ci ostatni, to zazwyczaj ludzie lubiący majsterkować, a przede wszystkim samodzielnie naprawiać własne auto. Niestety, dzisiejsze samochody nie przewidują tego typu napraw dokonywanych przez swoich właścicieli.

Bez odpowiednich narzędzi programistycznych, przysłowiowy zwykły „Kowalski” nie jest w stanie poradzić sobie z taką pracą. Np. usuwanie dpf, czy też usuwanie fap dotyczy filtrów cząstek stałych (zobacz na http://autotuner.pl/usuwanie-filtra-dpf-fap/). Są one bardzo nieduże i niezmiernie szybko się zapychają, powodując rozrzedzanie oleju i znaczny wzrost zużycia paliwa. Można je oczywiście regenerować, czy wymieniać. Ale można też je usuwać. Podobnie przedstawia się sprawa z układem EGR. Jednak usuwanie egr wydaje się być najbardziej opcjonalnym wyjściem. Przy zatkanym układzie EGR samochód może bardzo kopcić, choć przecież jego silnik jest w dobrym stanie. Profesjonalny warsztat poradzi sobie z tym problemem bardzo szybko.

Elektronika w samochodach

Elektronika w samochodach nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie. Pomaga kierowcy w wielu sprawach. Najlepiej widać to na zwykłym wspomaganiu. Przy dużych samochodach (ciężarówki, autobusy itp.) bez hydrauliki wspomaganej elektronicznie, jazda byłaby trudna i wymagałaby od kierowcy zastosowania dużej siły fizycznej. Nowoczesność w postaci elektroniki w samochodach jest pozytywna, ale najlepiej, jeśli ona działa i nie psuje się.

1 Komentarz

  1. Rysiek pisze:

    Możecie mi polecić sprawdzone busy do Holandii (http://bus-holandia.pl), najlepiej takie, którymi sami podróżowaliście lub jechał ktoś z Waszych bliskich znajomych i może powiedzieć, jak podróż wygląda w praktyce. Szukam wygodnego, niedrogiego i bezpiecznego busa. Pierwszy raz będę podróżować na tak dużą odległość, dlatego wole dobrze się do tego przygotować. Jak wybierać dobre firmy przewozowe? Na co zwracać uwagę? Czy można zabierać ze sobą większą ilość bagażu, czy jednak są jakieś limity?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>