W jaki sposób zadbać o czystość i świeżą atmosferę w miejscu pracy?

clean-and-green-office-e1410889992797-700x420

Pracując w każdym miejscu pracy niemałe znaczenie dla jej komfortu ma odpowiednie urządzenie wnętrza, a także czystość, poczucie ładu i porządku. Przestrzeń pracownicza, jaką jest biuro nie tylko wpływa na samą jakość pracy, ale również buduje wizerunek firmy w przedsiębiorstwach, które w pomieszczeniach biurowych przyjmują swoich interesantów. Co więc wykorzystać w pracowniczych pomieszczeniach, aby czuć się świeżo i przyjemnie przez cały dzień?

Odświeżacz powietrza nie tylko do domu

Urządzenia zajmujące się oczyszczaniem powietrza są najczęściej kojarzone z pomieszczeniami domowymi, jednak odświeżacze nie ograniczają się jedynie do domowego użytku. Urządzenia generujące przyjemny zapach i zajmujące się pochłanianiem niechcianych aromatów są stworzone również do użytku w pomieszczeniach pracowniczych. Można zastanowić się, po co w pomieszczeniach biurowych korzystać z odświeżaczy, generujących przyjemne aromaty? Przede wszystkim z tego powodu, aby uprzyjemnić czas spędzony w miejscu pracy, a także zniwelować poczucie nieprzyjemnych zapachów, które mogą pojawić się w pomieszczeniach, w których pracuje większa ilość ludzi. Przyjemny zapach jest również mile widziany w miejscu pracy, w którym przyjmuje się gości i interesantów. Niewidoczny zapach korzystnie wpływa na wizerunek całej firmy.

Jak wybrać odpowiedni zapach do biurowych pomieszczeń?

Zapewne ile pracowników, tyle typów zapachu, który idealnie znajdzie swoje miejsce w biurowym wnętrzu. Decydując się jednak na pachnący aromat należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim odświeżacz powietrza używany w biurze powinien być uniwersalny, co znaczy, że powinien odpowiadać zarówno męskiej, jak i damskiej części pracowników. Odświeżający zapach powinien oczyszczać otaczające nas powietrze, ale nie powinien być zbyt mocny- skutkiem długotrwałego wdychania mocnego zapachu odświeżacza powietrza przez pracowników może być ból i zawroty głowy, co z pewnością nie służy pracy. Decydując się na aromatyczny odświeżacz powietrza należy również robić przerwy w jego użytkowaniu, cyklicznie wietrząc powietrze.

Opakowanie ma znaczenie

Decydując się na odświeżacz powietrza do biura dobrze jest zwrócić uwagę na sam wygląd dyfuzora. Istnieją różne formy i wygląd samego pojemnika, dzięki czemu gustowny odświeżacz powietrza można dopasować do najbardziej eleganckiego biurowego wnętrza. Dla niezdecydowanych istnieje opcja umieszczenia odświeżacza do urządzenia z wentylacją, dzięki czemu podmuch świeżego, rześkiego powietrza będzie połączony z zapachem.

Jak zapach wpływa na życie?

Nie jest zaskoczeniem fakt, że ludzie odbierają otaczającą rzeczywistość za pomocą zmysłów, a jednym z nich jest węch. Poczucie pięknego, choć nieuchwytnego ludzkim okiem zapachu sprawia, że czujemy się przyjemnie i komfortowo w danym pomieszczeniu. Konkretny zapach może również przenieść nas do ulubionych wspomnień czy w konkretne miejsce, co niewątpliwie jest przyjemnym doznaniem, nie tylko dla naszych zmysłów.

1 Komentarz

  1. Ja niestety nie mogę używać odświeżaczy powietrza, ponieważ od razu łapie mnie katar. Zaczyna być duszno i ciężko się oddycha, nie wiem czy to jakieś uczulenie, ale ja odświeżaczy nie używam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>