Świeca sojowa – dlaczego ten wybór opłaca się najbardziej?

pexels-content-pixie-2736542Ręka do góry, jeśli masz w domu podgrzewacze lub dwa tuziny innych świec? Jest szansa, że tak właśnie jest. Sprzedaż świec gwałtownie wzrosła, a świece stanowią dużą część rutyny związanej ze zdrowiem, urodą i dobrym samopoczuciem. Mogą być nawet dużą częścią nocnego rytuału, gdy dzieci są w łóżku. Jest tak wiele wyborów, jeśli chodzi o świece – rozmiary, kolory i aromaty! Mogą być stosunkowo tanie, co oznacza, że kupujemy je garściami. Umieszczamy je w naszych sypialniach, łazienkach, kuchniach i salonach i oświetlamy je w całym domu.

Ale podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, kupowanie tanio i wygodnie ma swoją cenę. Często tego typu świece są wytwarzane z taniej parafiny, która jest produktem ubocznym przemysłu naftowego, czyli innymi słowy benzyną.

Czy naprawdę chcemy spalać benzynę, relaksując się w wannie?!

I nie chodzi tylko o to, z czego wykonany jest wosk. Niektóre knoty zawierają ołów, a wiele świec zapachowych pachnie pięknie tylko dlatego, że zostały wykonane ze sztucznych substancji zapachowych, które w rzeczywistości są dość paskudne. A biorąc pod uwagę, że często palimy świece w małych pokojach i wokół naszych dzieci i futrzanych przyjaciół, potencjalnie palimy szkodliwe świece w towarzystwie naszych najcenniejszych skarbów. Oto nasz przewodnik po kupowaniu najlepszych świec o najpiękniejszych zapachach i bez takiego ryzyka.

Soja kontra parafina i wosk pszczeli

Najlepsze świece, na które należy zwrócić uwagę, są wykonane z wosku sojowego w 100% wolnego od GMO (organizmów zmodyfikowanych genetycznie). Wosk sojowy spala się czysto i nie wypełniasz swojego domu ani płuc potencjalnie śmiercionośnym dymem, niebezpiecznymi zanieczyszczeniami ani nie plamisz ścian i sufitów czarną sadzą. Świeca sojowa to najlepszy wybór.

Płonąca parafina uwalnia do powietrza toksyczną mieszankę chemikaliów, w tym benzen i toluen, z których oba są znanymi czynnikami rakotwórczymi (substancjami rakotwórczymi).  Niektóre badania wykazały, że wdychanie tych niebezpiecznych zanieczyszczeń może przyczynić się do rozwoju zagrożeń dla zdrowia, takich jak rak, powszechne alergie, a nawet astma.

Soja jest naturalną rośliną, a świece wykonane z wosku sojowego są wytwarzane z oleju pozyskiwanego z nasion soi. Piękno wosku sojowego polega nie tylko na czystym spalaniu. Świece z wosku sojowego działają dłużej, nawet o 50% dłużej niż świece z wosku parafinowego. Więc choć wydają się droższe, zagoszczą w Twoim domu na znacznie dłużej.

Palą się równomiernie, więc nie uzyskasz efektu nierównomierności, który można zaobserwować w przypadku tańszych świec parafinowych, a także nie pozostawią tłustego osadu na szklanych pojemnikach. Więc możesz ponownie użyć ich, aby zrobić własne świece lub trzymać cięte kwiaty lub długopisy i ołówki w tym pojemniku. Świece z wosku sojowego również łatwiej uwalniają swoje zapachy, co oznacza, że pachną mocniej.

Nie wymagają tak dużo ciepła do spalania jak parafina, więc są bezpieczniejsze i nie będą miały kałuż stopionego wosku pochłaniającego wszystkie te wspaniałe zapachy. Jakże więc z nich nie skorzystać?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>