Dobrze urządzona kuchnia: klucz do sukcesu restauracji

Kluczem do sukcesu w restauracji lub branży spożywczej są zasady projektowania kuchni. Mocna konstrukcja i starannie zaplanowany układ sprawią, że Twoja kuchnia będzie działać sprawnie i efektywnie, więc wszystko musi być zaplanowane na długo przed otwarciem działalności. Pewien mit sugeruje, że istnieją trzy kluczowe czynniki wpływające na projekt kuchni, ale prawda jest taka, że ​​istnieje dużo więcej zasad optymalnego projektowania kuchni w restauracji:

  • Przechowywanie: Składniki muszą być świeże, wolne od zanieczyszczeń i w otoczeniu odpowiedniej temperatury.
  • Przygotowanie żywności: ważne jest, aby segregować różne rodzaje żywności podczas przygotowywania.
  • Gotowanie posiłków: Kuchnia jest sercem kuchni. Lokalizacja urządzenia do gotowania ma kluczowe znaczenie dla sprawnego działania.
  • Usługa: Efektywne projektowanie kuchni oznacza, że wszyscy ​​pracownicy mają łatwy dostęp do swoich stanowisk.
  • Czyszczenie i mycie: Talerze, szklanki, sztućce itp. Należy umyć aby od razu były w stanie gotowym do ponownego użycia.

oferujemy prom

Ważne jest, aby Twoja kuchnia „płynęła”. Twój personel będzie potrzebował miejsca do poruszania się i łatwego dostępu do najczęściej używanych punktów, takich jak zlewy. Te szczegółowe wytyczne dotyczące projektowania kuchni w kuchni zapewnią ci doskonałą podstawę, która pomoże Ci zapewnić, że Twoja firma osiągnie to za pierwszym razem.

Przygotowanie żywności

Przygotowanie żywności należy umieścić między pojemnikiem do przechowywania a miejscem gotowania, co ma zapewnić prawidłowy przepływ. Tam, gdzie to możliwe i kiedy jest na to miejsce, przygotowanie powinno być podzielone na różne procesy, takie jak:

  • Surowe mięso i ryby
  • Przygotowanie warzyw
  • Przygotowanie drobiu
  • Przygotowanie ciasta i deserów

Te zalecenia mogą okazać się nieocenione, aby uzyskać komercyjny projekt kuchni za pierwszym razem, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Jeśli to konieczne, rozważ schłodzone obszary przygotowawcze dla środowisk o wysokim ryzyku. W mniejszych zakładach, w których segregacja nie jest możliwa, należy zastosować rygorystyczne systemy w celu zapewnienia segregacji procesów, upewniając się, że sprzęt i stoły są odpowiednio odkażone między procesami. Ponadto należy rozważyć odpowiednie przechowywanie w stanie schłodzonym przygotowanej żywności.

Zlewy

Należy przygotować zlewozmywaki w obszarach takich jak przygotowanie ryb lub mięsa oraz przygotowanie dań wegetariańskich. Pamiętaj, że przejście produktu surowego jest poważnym problemem i należy rozważyć odpowiednią segregację tych procesów. Oprócz zlewów przygotowawczych zawsze powinien być dedykowany zlew do mycia naczyń wykorzystywany wyłącznie do tego celu.

BHP wymaga również posiadania dedykowanych umywalek do mycia rąk oraz odpowiednich urządzeń do suszenia rąk umieszczonych w kluczowych punktach kuchni.

Wskazówka: zbyt ogrzana kuchnia może również wpływać na sprzęt. Sprzęt taki jak lodówki może stracić skuteczność, jeśli temperatura jest zbyt wysoka.

Więcej o porządnym sprzęcie: Sklep GranDeco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>