Domena bitcoinów (uczciwość i demokracja)

bitcoin-cryptocurrency-digital-ethereum-dollar-gold-investment-getty_large

Skoro bitcoin jest pieniądzem (nie ważne o jakiej naturze – realnej, czy elektronicznej), to czy może on być jednocześnie uczciwy i demokratyczny? Oczywiście, że nie. Te „opcje” dotyczą tylko człowieka. To właśnie człowiek, poprzez sprzedaż, czy zakup bitcoina jest (lub nie) uczciwy i w pewnym sensie demokratyczny. Pieniądz, jest rzeczą nabytą i wymyśloną przez człowieka. Nie wymagajmy od niego własnych cech. Postępowanie z bitcoinem może być sprawą umowną i jednostkową. Postępowanie z kupującym (czy sprzedającym) ten pieniądz, jest zupełnie czymś innym. Najważniejszą domeną bitcoinów, jest ich bezpieczeństwo w internecie.

Jak kupić Bitcoin?

Sam bitcoin można porównać do akcji, które kupujemy w różnych miejscach. Można to zrobić w internecie, a można i w realu. Bitcoiny można również zakupić z kantorach on-line. Wcześniej, warto sprawdzić na różnych stronach kurs bitcoina. Wchodząc na stronę kantoru on-line, często wystarczy podać kwotę pieniędzy, jaką chcemy przeznaczyć na zakup bitcoinów, aby błyskawicznie uzyskać możliwą ilość bitcoinów, które możemy za tę kwotę zakupić. To bardzo proste i każdy może sobie z tym bez problemów poradzić.

Zakup tego typu elektronicznej waluty może być niezmiernie korzystną inwestycją tym bardziej, że ich liczba jest ograniczona i – przynajmniej do dnia dzisiejszego – nie jest możliwe powiększenie puli bitcoinów. Ta „opcja” sprawia również to, że bitcoin nie straci na wartości tak, jak inne waluty. A przecież o to chodzi, aby nasza inwestycja wciąż rosła, a nie traciła. W dzisiejszym świecie, w czasie… dość szybko rozwijającej się technologii, bitcoin jest swoistym ewenementem. Bezpieczny, wciąż zwiększający wartość, nie poddający się nadzorowi banków, czy władz politycznych (praktycznie poza ich zasięgiem) – jest pieniądzem doskonałym. Ale technologia wciąż się rozwija. Być może już niedługo powstanie nowy, inny pieniądz, o jeszcze większych możliwościach. Jednak – na dzień dzisiejszy – nie wymyślono niczego bardziej atrakcyjnego.

Czy na bitcoinach można się wzbogacić?

Bitcoiny można porównać do akcji Microsoftu z lat osiemdziesiątych, kiedy to same akcje dzisiejszego potentata kosztowały 50 centów za sztukę. Wtedy nikt nie wróżył im jakiegokolwiek wzrostu, a wręcz przeciwnie. Mówiono, że to zła inwestycja, że można na niej stracić i nie opłaca się kupować tych akcji, bo nie wiadomo o co chodzi w tym całym Windows. Czytając takie informacje, uśmiechamy się dziś z pożałowaniem na ich widok. Już wiadomo, jaki odniosły sukces. Każda nowa technologia, obarczona jest dość dużym ryzykiem. Ale, jeśli się uda, można się znacznie wzbogacić. Bitcoiny mają trend wzrostowy i nic nie wskazuje na to, aby mogło być inaczej.

Dlatego warto w nie inwestować. Jednak zapewne także warto najpierw zdobyć nieco wiedzy w tym zakresie, ponieważ inwestowanie bez rozpoznania rynku (choćby w niewielkiej mierze), nie jest mądrym posunięciem. Z drugiej strony – czym większe ryzyko – tym większy zysk. „Jeśli ktoś nie chce zarabiać, nie stawia wysokich stawek w pokerze”.

Zobacz również poradnik na temat jak kupić bitcoin na stornie https://cotojestbitcoin.com/jak-kupic-bitcoin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>