Domowa biblioteczka

09

Niezależnie od tego czy lubisz czytać książki czy nie, warto zastanowić się nad urządzeniem we własnym mieszkaniu domowej biblioteczki. Jest to nie tylko idealne miejsce do przechowywania książek, ale również oryginalny element dekoracji wnętrza. Wygląd biblioteczki może mieć bardzo różny charakter. Poniżej postaramy się przedstawić kilka niebanalnych rozwiązań.

Regały metalowe

Klasycznym rozwiązaniem jest zakup drewnianych stylowych regałów i umieszczenie na nim książek. Tak zaaranżowane pomieszczenie ma wiele uroku i ciepła. Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej niekonwencjonalnego można wykorzystać zamiast mebli drewnianych metalowe regały archiwalne. Okazuje się, że w ten prosty sposób można nadać pomieszczeniu nowoczesny, industrialny charakter.

Sztukateria

Kolejnym niebanalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztukaterii, którą można zastosować na różne sposoby. Wiele osób używa jej by w kreatywny i stylowy sposób połączyć regały na książki. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń nabiera harmonijnego wyglądu. Za pomocą sztukaterii można też podzielić przestrzeń w zależności od potrzeb na mniejsze części na przykład na biblioteczkę i czytelnię.

Półki na książki

Regały to nie jedyne meble mogące być wykorzystane do przechowywania książek. Wiele ciekawych możliwości daje zastosowanie półek na książki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele oryginalnych rozwiązań, na przykład półki w kształcie liter. Możliwe jest zakupienie zarówno gotowych mebli jak również wykonie półek na specjalne zamówienie. Co ważne obecnie półki są wykonywane już nie tylko z drewna, ale także z innych materiałów na przykład szkła, stali lub tworzyw sztucznych.

Regały z siedziskiem

W przypadku, gdy dysponujemy pomieszczeniem, w którym brakuje miejsca na fotel i stolik można rozważyć zakup regału z siedziskiem. Meble tego typu są dostępne w niektórych sklepach internetowych lub mogą być wykonane na zamówienie przez stolarza i świetnie się spisują w niewielkich biblioteczkach.

Biblioteczka we wnęce

Bardzo często wnęki stanowią duży problem przy aranżacji mieszkania. Jednak przy odrobinie pomysłowości można je ciekawie wykorzystać. Wnęka jest na przykład idealnym miejscem na urządzenie domowej biblioteki.  Wystarczy ustawić w niej odpowiednio dopasowane regały lub wolno stojące witryny. We wnęce można też powiesić klasyczne półki na książki. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń, ale również powiększa optycznie pomieszczenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>