Dotacje z Krajowego Planu Odbudowy

20221123170235_pexels-photo-3184292.jpegDofinansowania są bardzo wartościowe dla firm. Najwięcej zyskać mogą na nich mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Pandemia koronawirusa spowodowała problemu gospodarcze wielu przedsiębiorców. Dlatego przedsiębiorcy w przyszłości będą mogli liczyć na pozyskanie dotacji z Krajowego Planu Odbudowy.

Krajowy plan odbudowy dotacje

Kilkadziesiąt miliardów bezzwrotnych dotacji już wkrótce ma trafić do przedsiębiorców. Mowa tutaj oczywiście o Krajowym Planie Odbudowy. Dzięki tym dotacjom przedsiębiorstwo będzie mogło się prężnie rozwijać. Całość programu została podzielona na pięć podstawowych modułów. Wielu przedsiębiorców będzie mogło odetchnąć z ulgą, ponieważ zostały dla nich przygotowane specjalne dotacje. Oferowane będzie wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż. Do tego trzeba doliczyć środki na inwestycje we wdrażanie technologii oraz innowacji środowiskowych. Według szacunków kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców z Polski będzie mogło liczyć na wszelkie dotacje dla firm. Żeby je uzyskać, warto skorzystać z usług firmy Argonavi. Oferuje ona pomoc w zdobyciu dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Coraz więcej mikro, małych oraz średnich przedsiębiorców decyduje się na taką pomoc.

Dotacje dla firm – co warto wiedzieć?

Rodzimi przedsiębiorcy będą mogli liczyć nawet na około 20 proc. budżetu pochodzącego z Krajowego Planu Odbudowy, uwzględniając w to finansowanie w formie dotacji oraz pożyczek. Założeniem tego programu jest oczywiście zwiększenie konkurencyjności polskie gospodarki po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Innym celem jest zwiększenie produktywności, a także efektywności pracy. O wsparcie będą mogli ubiegać się mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność związaną głównie z przetwórstwem bądź z wprowadzeniem do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa, a także akwakultury. Aby złożyć wniosek w przedmiotowym naborze, właściciel firmy musi posiadać numer identyfikacyjny producenta rolnego, który nadawany jest przez ARiMR. W przypadku, gdy przedsiębiorca nie posada jeszcze tego numeru, powinien złożyć wniosek o wpis do ewidencji producentów biura powiatowego ARiMR. Krajowy Plan Odbudowy obejmuje dotacje, które zostaną udzielone m.in. na projekty których realizacja potrwa nie więcej niż 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a ponadto nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2025 roku. Wielu przedsiębiorców skorzysta z tych dotacji. Dzięki nim będzie można rozwinąć biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>