Efektywne szukanie pracy

efektywne-szukanie-pracy

Jesteś bezrobotny od dłuższego czasu i powoli zaczynasz tracić siły na angażowanie się w kolejne procesy rekrutacyjne? A może zwyczajnie nie jesteś zadowolony ze swojej dotychczasowej pracy, bo nie daje Ci ona satysfakcji i możliwości rozwoju? Zmień to! Nasz materiał pomoże Ci na nowo uwierzyć w siebie i swoje umiejętności, a co za tym idzie, znaleźć pracę swoich marzeń. Gotowi, do startu, start!

Uwierz w siebie

Niezależnie od tego, jak długo jesteś niezadowolony ze swojej pozycji w pracy (lub też jej braku), musisz uwierzyć w to, że jesteś wartościowym człowiekiem i wciąż masz wiele światu do zaoferowania! I nie jest to pusty frazes czy slogan, który powtarza się każdemu, kto szuka pracy. To fakt, bo przecież każdy z nas jest inny i właśnie to sprawia, że jest ciekawą jednostką, która może wzbogacić większą grupę pracowników. Spróbuj odnaleźć w sobie coś, co w pozytywnym świetle wyróżnia Cię na tle innych ludzi zajmujących się Twoją profesją. Nawet jeśli wydaje Ci się to w tej chwili absurdalne, no bo przecież co ma do siebie taneczna pasja i praca w agencji marketingowej, już wkrótce możesz przekonać się, że znajomości z teatrze tańca przydadzą się także w Twojej przyszłej firmie!

Docieraj do pracodawców różnymi kanałami

Podstawową kwestią podczas szukania nowej pracy jest nieograniczanie się ani do mediów, ani do sposobów przedstawiania w nich siebie. Nie poprzestawaj wyłącznie na rozsyłaniu swojego CV do pracodawców reklamujących się na jednym portalu. To najgorsza możliwa strategia. Pracy szukaj nie tylko w serwisach ogłoszeniowych i stronach internetowych, lecz także w gazetach regionalnych, na portalach społecznościowych i biurach pośrednictwa pracy. Nie zapominaj o przeglądaniu stron interesujących Cię przedsiębiorstw i ich zakładek „kariera” – kto wie, może właśnie tam znajdziesz wymarzone stanowisko? Pamiętaj o tym, by Twoje CV było przejrzyste i kreatywnie przygotowane, szczególnie jeśli reprezentujesz grupę „nowych” zawodów.

Zainwestuj w edukację

Może się zdarzyć, że w danym okresie zainteresowanie stanowiskiem o jakie się ubiegasz będzie na tyle duże, że ciężko będzie przebić się w tłumie aplikujących. Najlepszą strategią będzie inwestycja w kursy i studia podyplomowe, np. http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/, które wyróżnią Twoje CV w oczach przyszłego pracodawcy, który na pewno doceni dodatkową specjalność czy przydatne kwalifikacje. Pamiętaj, że na naukę nigdy nie jest za późno, a człowiek, który nie poszerza swojej wiedzy, stoi w miejscu. A tego przecież nie chcesz!

Zobacz również Oferty pracy Polska

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Marys pisze:

    Ofert pracy najlepiej jest szukać na zaufanych portalach, np. https://www.jobs.pl/ Można tam znaleźć oferty zatrudnienia zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ogłoszenia dotyczą różnorodnych branż, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>