Efektywne szukanie pracy

efektywne-szukanie-pracy

Jesteś bezrobotny od dłuższego czasu i powoli zaczynasz tracić siły na angażowanie się w kolejne procesy rekrutacyjne? A może zwyczajnie nie jesteś zadowolony ze swojej dotychczasowej pracy, bo nie daje Ci ona satysfakcji i możliwości rozwoju? Zmień to! Nasz materiał pomoże Ci na nowo uwierzyć w siebie i swoje umiejętności, a co za tym idzie, znaleźć pracę swoich marzeń. Gotowi, do startu, start!

Uwierz w siebie

Niezależnie od tego, jak długo jesteś niezadowolony ze swojej pozycji w pracy (lub też jej braku), musisz uwierzyć w to, że jesteś wartościowym człowiekiem i wciąż masz wiele światu do zaoferowania! I nie jest to pusty frazes czy slogan, który powtarza się każdemu, kto szuka pracy. To fakt, bo przecież każdy z nas jest inny i właśnie to sprawia, że jest ciekawą jednostką, która może wzbogacić większą grupę pracowników. Spróbuj odnaleźć w sobie coś, co w pozytywnym świetle wyróżnia Cię na tle innych ludzi zajmujących się Twoją profesją. Nawet jeśli wydaje Ci się to w tej chwili absurdalne, no bo przecież co ma do siebie taneczna pasja i praca w agencji marketingowej, już wkrótce możesz przekonać się, że znajomości z teatrze tańca przydadzą się także w Twojej przyszłej firmie!

Docieraj do pracodawców różnymi kanałami

Podstawową kwestią podczas szukania nowej pracy jest nieograniczanie się ani do mediów, ani do sposobów przedstawiania w nich siebie. Nie poprzestawaj wyłącznie na rozsyłaniu swojego CV do pracodawców reklamujących się na jednym portalu. To najgorsza możliwa strategia. Pracy szukaj nie tylko w serwisach ogłoszeniowych i stronach internetowych, lecz także w gazetach regionalnych, na portalach społecznościowych i biurach pośrednictwa pracy. Nie zapominaj o przeglądaniu stron interesujących Cię przedsiębiorstw i ich zakładek „kariera” – kto wie, może właśnie tam znajdziesz wymarzone stanowisko? Pamiętaj o tym, by Twoje CV było przejrzyste i kreatywnie przygotowane, szczególnie jeśli reprezentujesz grupę „nowych” zawodów.

Zainwestuj w edukację

Może się zdarzyć, że w danym okresie zainteresowanie stanowiskiem o jakie się ubiegasz będzie na tyle duże, że ciężko będzie przebić się w tłumie aplikujących. Najlepszą strategią będzie inwestycja w kursy i studia podyplomowe, np. http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/, które wyróżnią Twoje CV w oczach przyszłego pracodawcy, który na pewno doceni dodatkową specjalność czy przydatne kwalifikacje. Pamiętaj, że na naukę nigdy nie jest za późno, a człowiek, który nie poszerza swojej wiedzy, stoi w miejscu. A tego przecież nie chcesz!

Zobacz również Oferty pracy Polska

1 Komentarz

  1. Marys pisze:

    Ofert pracy najlepiej jest szukać na zaufanych portalach, np. https://www.jobs.pl/ Można tam znaleźć oferty zatrudnienia zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ogłoszenia dotyczą różnorodnych branż, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>