Eko firma – w jaki sposób pozyskiwać energię słoneczną?

solar-cell-panel-efficiency-energysage

Coraz więcej nowoczesnych firm poszukuje nie tylko oszczędności, ale również możliwości bycia eko i działania w zgodzie z naturą. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa chętnie decydują się na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim instalacje pozyskujące energię ze słońca. Są bardzo sprawne i wydajne, dzięki czemu pozwalają na produkcję praktycznie bezpłatnej i czystej energii.

Energia słoneczna dostępna jest praktycznie o każdej porze roku. Wbrew pozorom, instalacje solarne działają i produkują energię także zimą. Wtedy jednak są nieco mniej sprawne i wydajne. Jeśli decydujemy się na zainstalowanie urządzeń pozyskujących energię ze słońca, możemy mieć pewność, że w krótkim czasie rachunki za prąd i ogrzewanie będą zdecydowanie niższe.

Ogrzewanie dzięki sprawnym kolektorom słonecznym

Energię ze słońca można pozyskiwać na dwa sposoby, w zależności od tego, jaki rodzaj energii chcemy otrzymać. Jedną ze skutecznych instalacji są kolektory słoneczne, które produkują ciepło jako alternatywę dla tradycyjnych źródeł ciepła. Kolektory słoneczne zamieniają energię ze słońca na energię cieplną, którą później można wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Aby instalacja spełniała oczekiwania użytkowników, powinna być odpowiedniej wielkości i posiadać dosyć dużą sprawność. Warto jeszcze przed montażem dokładnie wybrać wielkość instalacji. Innej powierzchni kolektorów potrzebuje bowiem dom jednorodzinny, a zupełnie innych kolektorów potrzeba na duży budynek firmy, który potrzebuje o wiele więcej energii cieplnej do ogrzania pomieszczeń. Jeśli jednak zainwestujemy w kolektory słoneczne, możemy mieć pewność, że w krótkim czasie, niemal od razu po zainstalowaniu kolektorów, koszty energii konwencjonalnej znacznie spadną. W wielu przypadkach kolektory w stu procentach spełniają zapotrzebowanie obiektu na ciepło.

Fotowoltaika – prąd ze słońca

Innym rodzajem instalacji, które wykorzystują energię ze słońca, są panele fotowoltaiczne, które zamieniają energie słoneczną w energię elektryczną. Decydując się na panele fotowoltaiczne można mieć pewność, że szybko spadnie zużycie energii z elektrowni. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które mają bardzo duże zużycie energii i poszukują rozwiązań, które wygenerowałyby oszczędności. Oczywiście, trzeba pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne to dosyć spora inwestycja, jednak w niedługim czasie może się zwrócić. Fotowoltaika Gdynia to gwarancja sprawnego i kompleksowego montażu paneli fotowoltaicznych. Inwestując w pracę fachowców można mieć pewność, że instalacje będą działały sprawnie i wydajnie oraz, że szybko będą przynosiły upragnione oszczędności. Taka słoneczna energia jest nie tylko niemal bezpłatna, ale również w pełni czysta i ekologiczna. Warto więc inwestować w tego rodzaju rozwiązania. Dla firmy to nie tylko oszczędności, ale również dobry zabieg marketingowy. Przedsiębiorstwa działające z zgodzie z naturą i wykorzystujące ekologiczne rozwiązania są bowiem postrzegane o wiele lepiej niż firmy, które nie dbają o to, aby być eko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>