Zasłony, firanki, karnisze – nad tym trzeba się zastanowić!

Okna z długimi zasłonami i firanami to świetny sposób, aby nadać pomieszczeniu blasku i osobowości. Jednak wybór zasłon może być zaskakująco trudny. Zanim pójdziesz do sklepu, aby kupić nowe, sprawdź te wskazówki i zakazy związane z tym faktem.

bride-301816_960_720Wskazówki i porady dotyczące wyboru zasłon

Zastanów się, jaki cel będą miały Twoje zasłony w danym pomieszczeniu.

  • Czy mają zapewnić odrobinę koloru?
  • Prywatność?
  • Ciemność?
  • Ciepło?
  • Wszystkie powyższe?

Odpowiednio dopasowane zasłony znacznie pozwolą Ci kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, a także ilość światła, które filtruje. Podstawowa bawełniana podszewka nieco chroni tkaninę, jednocześnie przepuszczając trochę światła; bardziej izolująca zasłona pomaga utrzymać ciepło w domu zimą i chłodniej latem, a zaciemniająca firanka jest idealna do sypialni, ponieważ nie przepuszcza światła

Zastanów się długo, jakiego koloru i wzoru użyć.

Zasłony zajmują dużą przestrzeń wizualną i będą miały ogromny wpływ na wygląd Twojego pokoju. Aby wybrać odpowiedni kolor, poproś o próbkę rozważanych materiałów. Zabierz je do dekorowanego pokoju i oprzyj o sofy, poduszki i ściany. Jeśli chcesz, przyklej próbki taśmy do ściany i pożyj z nią przez chwilę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Nie oszczędzaj na rozmiarze.

Zasłony powinny zawsze mieć co najmniej dwukrotność szerokości okna, nawet jeśli będą one rysowane przez większość czasu. Ważne jest również, aby były wystarczająco długie. Aby uzyskać bogaty i elegancki wygląd, mogą leżeć na podłodze, a dla bardziej opływowego i czystego wyglądu mogą ślizgać się po podłodze. Krótkie zasłony powinny szczotkować parapet. Jeśli kupujesz zasłony zakupione w sklepie (w przeciwieństwie do niestandardowego wykonania), lepiej kupić je zbyt długo, a następnie obciąć.

Nie zapomnij o osprzęcie.

firanyKarnisze i zwieńczenia powinny „pasować” do materiału. Cięższe zasłony, takie jak aksamit, powinny znajdować się na dużych i nieco dekoracyjnych prętach, podczas gdy lekkie jedwabie i prześwity mogą być osadzone na lekkich i delikatniejszych karniszach. To powiedziawszy, osprzęt powinien również pasować do reszty pomieszczenia. Upewnij się, że łączą się z czymś w pokoju. Na przykład, jeśli masz lampy lub krzesła w stylu klasycznym, draperia i karnisze sklep internetowy też powinny być w tym klimacie.

Rozważ opcje tkanin odpowiadające Twoim konkretnym potrzebom.

Bawełna jest wszechstronna i łatwa do czyszczenia; aksamit jest luksusowy i prywatny, ale może być nieco ciężki w niektórych pokojach; prześwity są lekkie i pełne wdzięku, ale nie zapewniają wiele prywatności, a wełna jest ciężka, ale wystarczająco mocna, aby pomieścić ozdoby takie jak frędzle.

Nie zapomnij o zwieńczeniach.

Może to wydawać się drobiazgiem, ale zwieńczenia na końcu karnisza mogą zapewnić idealne wykończenie. Pamiętaj, że w świetnym pokoju chodzi o szczegóły.

Po wybraniu koloru, długości, materiału i stylu zasłon, które chcesz, spójrz online lub osobiście w różnych punktach sprzedaży i sklepach. Może się okazać, że możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując w dyskontach lub punktach sprzedaży.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>