Obsługa kasy fiskalnej w restauracji – jak zrobić to płynnie?

restaurant-2713082_960_720Obsługa kasy fiskalnej w restauracji jest ważną pracą. Osoba przy kasie to zwykle osoba, którą klienci widzą, kiedy po raz pierwszy przechodzą przez drzwi restauracji, a także ostatnia osoba, z którą rozmawiają klienci przed opuszczeniem lokalu. Oznacza to, że operator kasy fiskalnej musi wiedzieć, jak prawidłowo obsługiwać kasę, nawet jeśli jest to nowoczesna kasa fiskalna jak ta z http://kalkomp.net/. Nauka wprowadzania zmian, sprawdzania kwot i wprowadzania rodzajów płatności jest niezbędna do obsługi kasy fiskalnej w restauracji.

Jak obsługiwać kasę restauracyjną?

Upewnij się, że wszystkie wprowadzane dane do rachunku są poprawne. Powtórz głośno posiłek, jaki dany klient zamówił, aby upewnić się, że kelner naliczył za właściwe produkty przed wprowadzeniem pozycji ich do kasy. Jeśli element zostanie wpisany do kasy nieprawidłowo, zwykle można go usunąć, naciskając klawisz „usuń” lub, jeśli rejestr jest programem komputerowym, klikając element, a następnie naciskając „usuń” na ekranie lub klawiaturze.

Dodaj wszelkie zniżki.

Ważne jest, aby pamiętać o ofertach specjalnych i zniżkach, które mogą mieć zastosowanie do niektórych w pozycji menu. Wiele elementów kombi znajduje się bezpośrednio w kasie fiskalnej, ale tymczasowe rabaty mogą wymagać wprowadzenia kodu. Trzymaj pod ręką listę dostępnych rabatów, aby znać prawidłowe kody dla każdej zniżki. Niektóre kasy fiskalne wyświetlają monit o podanie kodu, podczas gdy inne wymagają wpisania kwoty rabatu, a następnie naciśnięcia przycisku „rabat” na klawiaturze lub ekranie.

Zapytaj o wskazówki.

Zapytaj klienta, czy chciałby dodać jakieś wskazówki do swojego rachunku. Niektórzy klienci poproszą o zmianę, aby mogli zostawić napiwek na stole, podczas gdy inni dodadzą napiwek do rachunku karty kredytowej, który można dodać później samodzielnie lub przez kierownika, w zależności od zasad restauracji.

Dowiedz się, jak akceptować wszystkie różne typy płatności.

Znajomość sposobów przyjmowania różnych rodzajów płatności takich jak:

  • czeki,
  • gotówka,
  • karty kredytowe,
  • bony upominkowe,
  • karty debetowe,

jest niezbędna do prawidłowego prowadzenia i płynnej obsługi kasy fiskalnej. Na klawiaturze lub ekranie kasy fiskalnej powinny istnieć różne rodzaje płatności. Wprowadź kwotę płatności, a następnie naciśnij typ oferowanej płatności. W przypadku płatności za bony upominkowe przekaż klientowi pozostałe saldo bonu upominkowego. Na przykład, jeśli rachunek wyniósł 18,00 zł, a bon podarunkowy wyniósł 25 zł, klient otrzyma 7 zł w gotówce.

Dowiedz się, jak wprowadzić resztę

Większość kas fiskalnych automatycznie podaje odpowiednią ilość reszty potrzebnej do zwrócenia klientowi. Podając resztę, pamiętaj, trzeba starać się podać możliwie jak najmniejszą liczbę monet i banknotów. Na przykład, jeśli reszta klienta wynosi 20,22 zł, daj mu 20 zł w banknocie, a do tego monetę 20 groszy i 2 grosze. Zawsze używaj największych banknotów i monet, o ile klient nie zażąda inaczej.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Adrian pisze:

    My do sklepu ogrodniczego kupiliśmy kasę w tej firmie http://www.alfa-lancut.com.pl/kasy-fiskalne.html i nigdy nie było kłopotów zarówno z serwisem jak i zmianami w kasie. Czasem trzeba coś przeprogramować albo zmienić to z reguły kwestia jednego dnia. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>