Formalny strój biznesowy – jakimi prawami się rządzi?

Większość pracowników umysłowych podlega znormalizowanym zasadom ubioru narzuconym przez ich pracodawców.

business-3560935_960_720

Typowy wybór odzieży obejmuje konserwatywne:

  • kolory
  • tkaniny
  • style

Czasami pracownicy biurowi mogą ubierać się w mniej formalnie w ubrania, które pomagają utrzymać produktywne środowisko biznesowe, a jednocześnie są wystarczająco wygodne, dzięki czemu można w nich czuć się bardziej zrelaksowanym niż podczas typowego dnia pracy. Jeśli masz wątpliwości co do stroju w miejscu pracy, wybierz bardziej konserwatywne ubrania, dopóki nie poznasz jaki dress code panuje w danej firmie.

Biznesowy strój formalny dla mężczyzn

Podczas gdy mniej niż 9 procent pracowników umysłowych ubiera się w formalne stroje biznesowe, ten rodzaj stroju pozostaje preferowanym wyglądem podczas rozmów o pracę i codziennego użytku w konserwatywnych zawodach, takich jak finanse i inżynieria. Biznesowy strój formalny składa się z klasycznie dopasowanych ciemnych garniturów, konserwatywnych krawatów, zapinanych na guziki marynarek, wykrochmalonych koszulek, ciemnych skórzanych butów i skarpet.

Ten wygląd obejmuje również pielęgnację osobistą. Kolczyki należy zdjąć, a o zarost na twarzy należy starannie zadbać. Pracownicy umysłowi powinni wybrać formalny strój służbowy podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub w przypadku wątpliwości co do zasad obowiązujących w firmie.

Męski strój biznesowy

Słynni przedsiębiorcy z branży zaawansowanych technologii, tacy jak Steve Jobs i Bill Gates, postanowili nie nosić formalnych garniturów biznesowych, a zamiast tego ubrali swobodny strój w standardowy strój dla wielu pracowników biurowych. Ten wygląd składa się z lżejszych konserwatywnych kolorów spodni, takich jak khaki, koszule z guzikami Oxford i mniej formalne obuwie, takie jak mokasyny, a nawet dobrze utrzymane buty sportowe. Mimo że jeansy są akceptowane w wielu biurach, wszystkie codzienne ubrania biznesowe powinny być starannie wyprasowane, wolne od postrzępionych krawędzi i w dobrym stanie. Biznesowy męski wygląd nie obejmuje koszulek, szortów ani sandałów ani zewnętrznych przejawów indywidualności, takich jak tatuaże i kolczyki.

Formalny strój biznesowy kobiet

Formalny strój biznesowy kobiet jest na ogół konserwatywny i powściągliwy. Wiele zasad dotyczących formalnej męskiej odzieży biznesowej ma również zastosowanie przy wyborze formalnej odzieży biznesowej dla kobiet, takich jak klasycznie dopasowane, skoordynowane garnitury ze spódnicami do kolan lub łydek, wyprasowane bluzki z konserwatywnymi dekoltami oraz klasyczne skórzane buty na niskim obcasie z zamkniętymi palcami. Czasem jedynie można sobie pozwolić na akcesoria, takie jak dostępne na https://emonnari.pl/akcesoria propozycje.

Wyroby pończosznicze, bez perfum i minimalnej biżuterii są preferowane, a włosy powinny być starannie ułożone. Ten formalny kodeks ubioru robi pierwsze wrażenie na pracodawcach i jest odpowiedni dla kobiet w każdym zawodzie biurowym – od asystenta administracyjnego na poziomie podstawowym po prawnika. Nie zapominaj o tym komponując swoją garderobę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>